Łania na przejściu zachowała się lepiej niż niektórzy piesi. Nagranie z Zakopanego hitem internetu

Nie ulega wątpliwości, że niektórzy piesi zachowują się tak, jakby byli nieśmiertelni, a prawa fizyki nie obowiązywały na i przed przejściami. Okazuje się, że nawet zwierzęta potrafią lepiej przestrzegać zasad ruchu drogowego, czego przykładem może być łania z Zakopanego uchwycona na popularnym ostatnio nagraniu.

Przejścia dla pieszych mają zagwarantować przechodniom bezpieczeństwo przy przekraczaniu jezdni. Niestety, niektórzy z nich nie dbają wystarczająco o zachowanie ostrożności — nie rozglądają się, a czasem także wkraczają na nie bez upewnienia się, że kierowcy na pewno ich dostrzegli i zaczęli zwalniać. Okazuje się, że niektóre dzikie zwierzęta wypracowały lepsze odruchy, niż co poniektórzy piesi.

Na facebookowym profilu Lubuscy Łowcy Burz zamieszczono nagranie zarejestrowane w Zakopanem, na którym widać wręcz wzorowe zachowanie łani przechodzącej przez przejście dla pieszych. Zwierze zatrzymało się, rozejrzało na boki, po czym spokojnie przeszło na drugą stronę jezdni.

Do tej pory nagranie zgromadziło ponad 3 mln wyświetleń. Większość internautów wręcz rozpływa się nad zachowaniem łani. To tylko niektóre z komentarzy zamieszczonych pod filmikiem:

Teraz na pasach zwierzęta wykazują więcej rozsądku niż piesi, ostatnio psa przepuściłem, bo czekał na pasach i ruszył, dopiero jak widział, że się zatrzymałem, a ludzie pakują się prosto pod koła bez myślenia, czy auto ma szansę wyhamować
Nawet zwierzęta wiedzą, by się zatrzymać i rozejrzeć a ludzie tego nie są w stanie ogarnąć
To przykład jak przechodzi się przez przejście dla pieszych. Przed przejściem zatrzymujemy się, rozglądamy i dopiero przechodzimy jak się samochody zatrzymają. Nie wbiegamy !!! Nawet sarna to wie !

Dzikie zwierzęta w Zakopanem to dość powszedni widok. Wiele z nich potrafiło już dostosować się do warunków, w jakich przyszło im żyć, przez co takie "pocztówki" coraz rzadziej stają się zaskakujące. Pozostaje jedynie wziąć przykład z łani i przy korzystaniu z przejść postąpić w podobny sposób — zatrzymać się, obejrzeć na boki, upewnić się, że kierowcy nas dostrzegli i zdołają nas bezpiecznie przepuścić, i dopiero wtedy przejść na drugą stronę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.