Śmierć po uderzeniu w drzewo. Kierowca Audi zginął na miejscu

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na trasie Wyczechy - Nadziejewo w gminie Czarne (woj. pomorskie). 39-letni kierowca Audi poniósł śmiertelne obrażenia po uderzeniu autem w drzewo.

Do tragicznego zdarzenia drogowego doszło we wtorek 27 grudnia o godzinie 13.40. Policjanci z Czarnego zostali powiadomieni o wypadku mającym miejsce na drodze wojewódzkiej numer 201, łączącej Wyczechy i Nadziejewo. Na prostym odcinku drogi czerwone Audi A4 Avant uderzyło w drzewo rosnące na poboczu.

Na miejscu wypadku pracowali funkcjonariusze policji oraz służby ratunkowe. Z roztrzaskanej osobówki wydobyto kierującego autem człowieka. Niestety, mimo podjętych na miejscu czynności ratunkowych, medykom nie udało się uratować życia 39-letniego mężczyzny.

Policjanci ustalili wstępnie, że mieszkaniec gminy Czarne, który kierował Audi, jechał z miejscowości Wyczechy w stronę Nadziejewa. Z nieustalonych przyczyn zjechał na pobocze i uderzył prawą stroną samochodu w drzewo. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przeprowadzili oględziny. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności tej tragedii.

Ostrożna jazda podstawą bezpieczeństwa na drodze

Przypominamy, że przy pogorszonych warunkach atmosferycznych, poruszanie się samochodem wymaga od zmotoryzowanego dużo większej ostrożności i uwagi. Przy niepogodzie koła szybciej tracą przyczepność, łatwiej o poślizg i utratę panowania nad autem. Podstawą bezpiecznej jazdy jest dostosowanie szybkości do warunków panujących na drodze i własnych umiejętności. Kierowcy powinni o tym pamiętać, a kiedy następuje załamanie pogody, zaleca się znacznie zredukować prędkość i zachować rozsądek.

Więcej wiadomości na temat zdarzeń drogowych znajdziesz na Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.