Kamper z przyczepą. A na dodatek? Skutery śnieżne

Kiedyś ten Ford przewoził jęczmień. Później przerobiono go na kampera.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Przeróbki samochodów na pojazdy rekreacyjne, to nie wymysł obecnych firm i właścicieli samochodów. Takie zmiany robiono już wcześniej, czego przykładem jest poniższy Ford C-750.

Zobacz wideo Kosztuje tyle co kawalerka? Być może. Ale kawalerką nie pojedziesz w siną dal. Sprawdzamy kultowego VW Californię

Ford C-750 widoczny na zdjęciach pochodzi z 1974 r., a jego przyczepa pierwotnie służyła do przewożenia jęczmienia, ale później została zmieniona w przyczepę kempingową. Nazywa się Camelot Cruiser i został zbudowany przez firmę Edler & Company ze Skokie w stanie Illinois.

Zarówno ciężarówka, jak i przyczepa zostały pomalowane na dwa odcienie koloru zielonego. Uzupełnia je grafika Camelot Cruiser. Ciężarówka jest wyposażona w chromowany przedni zderzak, dzieloną przednią szybę oraz lusterka holownicze. Rdza jest obecna na panelach nadwozia ciężarówki i przyczepy.

Stalowe 22,5-calowe felgi mają założone opony 11R22.5 Ironman, które podobno zostały zamontowane w ciągu ostatniego roku. Za hamowanie odpowiadają hamulce pneumatyczne, przyczepa porusza się na zawieszeniu pneumatycznym. Przeprowadzony w 2022 roku serwis u poprzedniego właściciela polegał na wymianie kół, amortyzatorów, zbiorników powietrza hamulcowego, przewodów powietrznych i poduszki powietrznej zawieszenia przyczepy.

Wewnątrz ciągnika znajduje się kanapa obita winylem i gumowa wykładzina. Jest też miejsce do spania, CB radio, interkom, a klimatyzacja nie działa.

Pod maską znajduje się jednostka 391ci V8, która przesyła moc na tylne koła za pośrednictwem czterobiegowej automatycznej skrzyni biegów.

Wewnątrz przyczepy znaleźć można pełno boazerii. Jest wykładzina, kanapy, kuchnia, klimatyzator na dachu i okna. Aneks kuchenny wyposażony jest w dwukomorowy zlewozmywak porcelanowy, czteropalnikową płytę gazową oraz lodówko-zamrażarkę. Pod częścią mieszkalną znajdują się dwa przedziały ładunkowe.

Tylna część wypoczynkowa jest wyposażona w sofę, krzesło, stolik kawowy, szafkę boczną, kinkiet i trzy przesuwane okna. W centralnej sypialni znajduje się podwójne łóżko i ściana z imitacją muru.

Jako dodatek są dwa skutery śnieżne Poloron, które pomalowano na taki sam kolor jak przyczepy i ciągnika. Można je trzymać pod przyczepą.

Jak widać tym zestawem można niemal wszędzie pojechać, ale przed przyszłym właścicielem jeszcze dużo pracy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.