Masz Hondę Civic z lat 90? Możesz mieć Porsche hatch

W Tajlandii pojawiło się ciekawe ogłoszenie. To Honda Civic piątej generacji, ale przypomina Porsche.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Jak może wyglądać nieślubne dziecko Porsche i Hondy, gdyby do takiego mariażu doszło w latach 90? Ogłoszenie z Tajlandii pokazuje, jak mogłoby to wyglądać.

Zobacz wideo Porsche 718 Cayman GT4 to samochód dla tych, którzy zabawę traktują poważnie. Sprawdzamy

Projekt rozpoczął się jako skromna Honda Civic EG piątej generacji. Podczas gdy Audi z tej samej epoki miałoby prawdopodobnie większy sens w przypadku konwersji Porsche, przystojne proporcje trzydrzwiowego Civica okazały się dobrym punktem wyjścia.

 

Przód praktycznie jest nie do poznania. Tak dużo zostało zmienione. Nieoryginalne owalne reflektory zamontowane na zakrzywionych przednich błotnikach i nowa maska ??sprawiają, że Civic wygląda jak klon 993. Chociaż brakuje zamontowanych na zderzaku świateł Porsche, kształt ponadwymiarowych wlotów sztucznego elementu stara się wyglądać tak, jakby został zaprojektowany w Stuttgarcie.

Dopiero patrząc z profilu można dostrzec pierwotne auto, gdyż zarówno drzwi, jak i linia okien zostały nietknięte. Jednak poszerzono błotniki i zamontowano ponadwymiarowe, pięcioramienne felgi.

Z tyłu właściciel wymyślił czysty projekt z zestawem okrągłych tylnych świateł LED. Może lepiej pasowałaby para tylnych świateł Cayenne, ale zapewne były za duże.

„Civiche EG911", jak nazwano go w poście na Instagramie autorstwa mozy_3dcustom, jest obecnie wystawiony na sprzedaż w Tajlandii po nieujawnionej cenie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.