Drastyczny wypadek. Rozpędzony pociąg towarowy uderzył w ciężarówkę na przejeździe

Wypadek niczym z amerykańskiego filmu akcji miał miejsce w jednym z amerykańskich miasteczek. Rozpędzony pociąg uderzył w stojącą na czerwonym świetle ciężarówkę przewożącą betonową belkę mostu.

Kilka dni temu (20 grudnia) doszło do groźnego wypadku, który wyglądał jak scena z filmu akcji. Na przedmieściach amerykańskiego miasta Chatanooga, w Collegedale (stan Tennessee) rozpędzony pociąg towarowy firmy Norfolk Southern uderzył w stojący na przejeździe kolejowym samochód ciężarowy.

Więcej ciekawych newsów motoryzacyjnych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ciężarówka przewoziła betonową belkę o długości ponad 40 m, która miała posłużyć do budowy mostu. Rozpędzony pociąg ciągnący za sobą kilkadziesiąt tysięcy ton ładunku bez problemu przebił betonowy element, który rozprysł się w drobny mak. Siła uderzenia była tak duża, że maszyna wypadła z szyn i doszło do wykolejenia 10 wagonów.

 

Wprawdzie wypadek wyglądał bardzo groźnie, ale na szczęście nikomu nic się nie stało. Niegroźne obrażenia odnieśli jedynie dwaj pracownicy kolei. Przedstawiciel spółki kolejowej poinformował, że w wypadku nie uczestniczyły pojazdy przewożące materiały niebezpieczne. Straż pożarna przekazała, że doszło do wycieku paliwa, który udało się zneutralizować. Na zdjęciach udostępnionych przez służby ratownicze widać dobrze roztrzaskany pociąg i wykolejone wagony.

Policja zaapelowała do mieszkańców, żeby na wszelki wypadek nie zbliżali się do miejsca wypadku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.