To już ćwierć wieku! Gran Turismo kończy 25 lat [WIDEO]

Gra Gran Turismo na PlayStation kończy 25 lat. W sumie sprzedano 90 mln kopii tej serii od 1997 r.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

To już 25 lat od kiedy zadebiutowała pierwsza część serii Gran Turismo (GT). Przez lata zmieniła się grafika i wzrosła popularność gry.

Zobacz wideo Nowe BMW i7 z imponującym Theater Screen w Studiu Biznes

Pierwsza część serii gier wyścigowych Gran Turismo została wydana w 1997 roku, ale jej początki sięgają 1992 roku. To wtedy Kazunori Yamauchi stworzył oryginalny plan gry. W 1994 roku stał u steru innego tytuły, Motor Toon Grand Prix. Trzy lata później wiele podstawowych modeli fizyki z MTGP trafiło do oryginalnego Gran Turismo.

 

Dziś, 25 lat później, seria Gran Turismo sprzedała się w ponad 90 milionach egzemplarzy. Jak słusznie zauważa twórca, na świecie jest niewiele franczyz gier wideo, które utrzymały swój tytuł i zespół przez cały czas tworzenia swoich serii. Przypisuje swój sukces każdemu: mediom, ludziom z Sony Playstation, a także sprzedawcom detalicznym.

Oczywiście największe podziękowania kieruje do fanów marki, dzięki którym gra odniosła tak spektakularny sukces i w dalszym ciągu jest rozwijana.

Twórca gry uważa, że główną motywacją przy tworzeniu gier z tej serii była „pogoń za pięknem". Ta motywacja jest wyraźnie widoczna w każdym tytule. Podczas gdy funkcje, dźwięki i fizyka często spotykały się z krytyką opinii publicznej, grafika Gran Turismo rzadko jest kwestionowana.

Kazunori Yamauchi zapewnia, że to nie koniec tej przygody, że jego zespół ma determinację do tworzenia kolejnych odsłon. Mają silne poczucie celu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.