Kierowca Audi chciał wyprzedzać na ośnieżonej drodze. Roztrzaskał samochód

Niebezpieczne zdarzenie miało miejsce na drodze ekspresowej S17 w powiecie puławskim. Kierowca Audi A6 doprowadził do zderzenia z samochodem ciężarowym. Widok samochodu po wypadku przeraża, a kierowca został ukarany mandatem.

Do zdarzenia doszło 17 grudnia na drodze ekspresowej S17 w okolicach Olempina (powiat puławski). Komenda Powiatowa Policji w Puławach poinformowała, że kierowca Audi nie zachował bezpiecznej odległości od wyprzedzanego pojazdu. Dlatego kilka chwil później doszło do niebezpiecznego zdarzenia.

Więcej ciekawych newsów motoryzacyjnych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wynika z relacji policji, 27-letni kierowca pochodzący z Sulejówka najprawdopodobniej stracił panowanie nad samochodem i uderzył prawym bokiem w wyprzedzany pojazd ciężarowy marki MAN.

Kierowca Audi był trzeźwy i nie doznał poważnych obrażeń, choć wygląd samochodu po wypadku może zmrozić krew w żyłach. Do wysokiego rachunku za naprawę samochodu będzie musiał doliczyć mandat i punkty karne za spowodowanie kolizji.

Zobacz wideo
Pamiętajmy, aby zachować szczególną ostrożność na drodze i dostosowywać prędkość i styl jazdy do obecnych warunków drogowych. Padający śnieg utrudnia widoczność, a mokra nawierzchnia powoduje, że droga hamowania samochodu znacznie się wydłuża. Śliska jezdnia wymaga od kierowców podwójnej czujności, umiejętności przewidywania wydarzeń na drodze oraz dostosowania stylu i techniki jazdy do panującej aury. Pamiętajmy, że prędkość dozwolona nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną, pozwalającą zapanować nad pojazdem.

- apelują policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Puławach.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.