Autobus MPK zawisł na nowym rondzie w Krakowie. Zablokował ruch na kilka godzin

W Krakowie doszło do niecodziennego zdarzenia drogowego. W poniedziałek (19 grudnia) o poranku autobus Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego zawisł na nowo wybudowanym rondzie. Miejski przewoźnik wyjaśnia sytuację.

Do zdarzenia doszło przed godziną 6 na nowo wybudowanym rondzie przy pętli na Krowodrzy Górce. Skrzyżowanie ul. Krowoderskich Zuchów i ul. Generała Augusta Fieldorfa-Nila było przez kilka godzin zablokowane.

Więcej ciekawych newsów motoryzacyjnych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Rzecznik prasowy MPK w rozmowie z dziennikarzami lokalnego portalu nie chciał przesądzać o winie kierowcy autobusu. Jak wynika z informacji przekazanych przez inspektorów ruchu, kierowca najprawdopodobniej zbyt mocno skręcił. Dlatego pojazd zawiesił się na wyspie pośrodku ronda.

Zobacz wideo

Sprawa będzie wyjaśniania przez krakowskie MPK na podstawie nagrań z kamer zamontowanych w autobusie. MPK chce uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości. Tymczasem usuwanie autobusu z ronda trwało kilka godzin.

Sytuacja drogowa w poniedziałkowy poranek w Krakowie była bardzo trudna. Po intensywnych opadach śniegu i mroźnej nocy, doszło do częściowego paraliżu ruchu drogowego. Służby miejskie apelowały do kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej o zwracanie szczególnej uwagi na śnieg zalegający na przystankach autobusowych i tramwajowych.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.