Volkswagen Financial Services wspiera strażaków

Volkswagen Financial Services użyczył bezpłatnie 10 samochodów na rzecz wybranych jednostek OSP zaangażowanych w pomoc uchodźcom. Pojazdy przez najbliższe 6 miesięcy będą wykorzystywane do transportu osób oraz przewożenia żywności i darów.

Najnowsze działanie Volkswagen Financial Services to już kolejna odsłona akcji prowadzonej przez firmę wspólnie ze Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Z badania opinii publicznej przeprowadzonego przez IQS na zlecenie Volkswagen Financial Services, zawód strażaka cieszy się największym zaufaniem Polaków. Odpowiedziało tak 95 proc. ankietowanych. Na drugim miejscu uplasował się ratownik medyczny z wynikiem 91 proc., a na trzecim pielęgniarka (87 proc.). Wysoko w zestawieniu znaleźli się także: lekarz (85 proc.) oraz żołnierz (81 proc.).

Strażacy ochotnicy zdaniem aż 95 proc. Polaków, których zapytaliśmy, dobrze wykonują swoją służbę, jaką jest niesienie pomocy potrzebującym. Zwykle są najbliżej lokalnych społeczności i najbliżej ludzkich spraw. Są pierwsi na miejscu i zawsze przygotowani do niesienia pomocy, niezależnie od okoliczności. Dlatego też jako Volkswagen Financial Services jesteśmy dumni, że możemy ich wspierać, dostarczając mobilność, czyli samochody, dzięki którym strażacy mogą swoją służbę wykonywać sprawniej i skuteczniej

– mówi Mikołaj Woźniak, Prezes Volkswagen Financial Services.

Realne wsparcie dla OSP

Volkswagen Financial Services w zakresie pomocy na rzecz OSP współpracuje ze Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Firma w ramach kolejnej, czwartej już odsłony pomocy przekazała w listopadzie 10 samochodów marki Volkswagen. Trafiły one do wybranych 10 jednostek czynnie zaangażowanych w pomoc uchodźcom – auta zasiliły szeregi m.in. OSP Hrubieszów, OSP Myślenice i OSP Turek. Każdy został wyposażony w kartę paliwową, pakiet serwisowy i ubezpieczenie.

Pojazdy pomagają w transporcie osób oraz przy przewożeniu żywności i darów dla potrzebujących. Zostały użyczone jednostkom OSP bezpłatnie na okres 6 miesięcy. Co ważne, auta są odpowiednio przystosowane do wymagających zadań: mają obszerne kabiny, duże przestrzenie ładunkowe i mocne silniki.

Pod patronatem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP

Współpraca Związku OSP RP i Volkswagen Financial Services trwa z powodzeniem od 2020 roku. Obecna, czwarta odsłona działań jest kontynuacją akcji zapoczątkowanej w marcu br., a jej główny cel to pomoc uchodźcom z Ukrainy.

– Działania z firmą Volkswagen Financial Services oceniamy bardzo pozytywnie. Już od kilku lat samochody z charakterystycznym niebieskim logo naszego partnera wspierają strażaków OSP w całej Polsce. Interwencje strażackie obejmowały do tej pory m.in. zwalczanie skutków pandemii, akcje ratunkowe, zabezpieczanie terenów objętych zagrożeniem powodziowym czy monitorowanie lasów w czasie największych upałów – wymienia Grzegorz Szyszko Dyrektor Zarządu Wykonawczego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Działania na rzecz strażaków ochotników, prowadzone przez Volkswagen Financial Services w sposób przemyślany, długofalowy i kompleksowy, stanowią potwierdzenie tego, że firma świadomie buduje swój wizerunek jako odpowiedzialnej społecznie.

VW FS wspiera też Podkarpacki Oddział Okręgowy PCK w Rzeszowie, któremu w październiku br. użyczył bezpłatnie 5 samochodów. Pojazdy trafiły na 6 miesięcy do jednostek terenowych wzdłuż granicy oraz do Przemyśla. Ich zadaniem jest zapewnienie mobilności działającym na miejscu pracownikom i wolontariuszom oraz wsparcie w codziennych obowiązkach. To kolejny etap pomocy – samochody z logo VW FS po raz pierwszy trafiły do PCK w Rzeszowie już w lutym br., zaledwie 2 dni po wybuchu wojny w Ukrainie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.