Tych zimowych trików lepiej nie próbuj. Naprawa auta może cię słono kosztować

Zimą kierowcy szukają wielu sposobów, aby choć w niewielkim stopniu ułatwić sobie życie pod względem prowadzenia, jak i samej konserwacji samochodu. Niestety, część ze znanych i powszechnie stosowanych porad może przynieść więcej szkody niż pożytku.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Mówią, że potrzeba jest matką wynalazku, jednak w temacie dbania o samochody nie w każdym przypadku może się to sprawdzić. Wymienione poniżej sposoby mogą się wydawać sensowne, jednak w rzeczywistości jest zupełnie inaczej.

Zamarznięty zamek. Co robić?

Producenci samochodów powoli rezygnują z montowania klasycznych zamków na rzecz otwierania samochodu za pomocą pilota. Zdecydowana większość kierowców korzysta jednak z aut z klamkami wyposażonymi w miejsca na standardowy kluczyk. A te w czasie mrozów lubią przymarznąć, co powoduje ich zablokowanie. Znany jest sposób na otwarcie drzwi poprzez podgrzewanie zamka zapalniczką, jednak pod żadnym pozorem nie powinniśmy tego robić. Wysoka temperatura może spowodować stopienie elementów zamka, przez co narobimy sobie jeszcze więcej problemów.

Zobacz wideo

Zamarznięte szyby. Wrzątek to nie jest rozwiązanie

Wszyscy dobrze wiemy, że skrobanie zamrożonych szyb nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Wymaga to czasu i cierpliwości, a tego i tego może zabraknąć, gdy na przykład śpieszymy się rano do pracy. Nic dziwnego, że w takiej sytuacji uciekamy do niecodziennych rozwiązań. Rozwiązaniem nie będzie jednak polanie szyb wrzątkiem. Szkło może nie wytrzymać nagłego skoku temperatury, co doprowadzi do jego pęknięcia. Lepiej poświęcić trochę czasu na zabawę ze skrobaczką niż ryzykować wydatek na nowe szyby.

Nie posiadasz skrobaczki? Nie rób tego kartą 

W takiej sytuacji warto pomyśleć o odmrażaczu do szyb, który jesteśmy nawet w stanie wykonać sami, domowymi sposobami. Skrobanie szkła kartą bankową może spowodować zarysowania na szybie, jak i uszkodzeniu czipa samej karty. Jest to ewidentnie sposób, który przyniesie same szkody.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.