Duński sportowiec. 492 KM mocy i 750 kg wagi

Donkervoort stworzył nowy model F22. Powstanie tylko 75 sztuk.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Problem z małymi producentami samochodów jest taki, że potrafią stworzyć coś wyjątkowego, ale tylko w małych ilościach. Coś takiego stworzył duński producent Donkervoort.

Zobacz wideo Odwiedziliśmy garaż Magnusa Walkera w Los Angeles

F22 to pierwszy całkowicie nowy model od ponad dekady. Zastępuje on model D8 GTO. Jest to supersamochód zaprojektowany od podstaw, ma otwarte koła i silnik od Audi. Generuje on moc 492 KM, a waży jedynie 750 kg.

Fani samolotów mogą przypuszczać, że nazwa F22 pochodzi od myśliwca. Nic jednak bardziej mylnego. Nazwa nowego modelu pochodzi od imienia córki dyrektora zarządzającego Denisa Donkervoorta – Filippa. Urodziła się na początku tego roku.

Chociaż jest to całkowicie nowy produkt, to widać, że jest to twór od Donkervoort, głównie za sprawą odsłoniętych kół, długiej masce i rurom wystających po bokach.

Tylne koła są lepiej zintegrowane z nadwoziem dzięki szerszym błotnikom, co poprawia sylwetkę i aerodynamikę. Samochód ma długość 4039 mm. Auto jest wyposażone w drzwi unoszone do góry, w pełni diodowe oświetlenie i zdejmowany dach Twin Targa z włókna węglowego, który przekształca go w roadstera.

Firma planuje wyprodukować jedynie 75 sztuk, z czego 50 zostało już sprzedanych za 260.000 dolarów za sztukę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.