Zdalnie sterowany Unimog 6x6? Dobry prezent pod choinkę, ale niedostępny [WIDEO]

Mercedes Unimog 6x6 w skali 1:10 to model zdalnie sterowany. Axial wypuścił go, ale już się skończył.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Na świecie jest niewiele samochodów, które osiągnęły status kultowych. Jednak jednym z nich jest Mercedes Unimog. Nic więc dziwnego, że stworzono jego zdalnie sterowaną wersję i to w odmianie 6x6.

Zobacz wideo Czy w tym szaleństwie jest metoda? Sprawdzamy Mercedesa Klasy G, który przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,5 s

Wyprodukowany został przez firmę Axial. Unimog UMG10 6x6 w skali 1:10 nie tylko wygląda jak prawdziwy, ale ma też jego osiągi. Trzyosiowa ciężarówka może przejechać niemal przez wszystko – zupełnie jak pełnowymiarowy Mercedes Unimog.

Model został zbudowany na sprawdzonym podwoziu Axial SCX10 II i jest zasilany na baterie. Potrzeba jedynie trzech rzeczy, aby działał od razu po wyjęciu z pudełka: bateria LiPo 7,4 V 30 + C 5000 + mAh 2S ze złączem IC3 lub EC3, kompatybilna ładowarka i cztery baterie AA do pilota.

 

Po zbudowaniu modelu, wykorzystuje on wodoodporny silnik 35T. Ma regulowane amortyzatory gwintowane, tylną oś Tandem AR44 z wysokim wałkiem zębatym, osie z przegubami uniwersalnymi oraz koła i opony w specyfikacji militarnej.

Co ważne do odnotowania, cała elektryka jest wodoodporna dzięki czemu pojazdem można jeździć po błocie i śniegu. Jednak po głębokiej wodzie powinno jeździć się ostrożnie.

Niestety Axial zakończył produkcję tego modelu, zatem każdy element z tego zestawu stanowi już pozycję kolekcjonerską.

W internecie można jednak znaleźć firmy, które sprzedają jeszcze pojedyncze części, zatem można zbudować model na własną rękę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.