Agresywni kierowcy Nurburgringu to wideo, po którym odechciewa się jechać na tor

Dla wielu osób zainteresowanych motoryzacją tor Nurburgring to miejsce kultowe. Każdego roku zjeżdżają się tam samochodowe i motocyklowe pielgrzymki. Przez lata po tym obiekcie jeździły najważniejsze postacie z motorsportu, ale co dzień można tam spotkać mniej wyrafinowane towarzystwo.

Tor Nurburgring znajduje się na zachodzie Niemiec w miejscowości Nurburg. Tak naprawdę jest to płatny odcinek drogi publicznej. Oprócz limitu prędkości obowiązują tam ogólne zasady ruchu drogowego.

Więcej ciekawych newsów motoryzacyjnych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wyprzedzać można tylko z lewej strony a sygnalizowanie zmiany toru jazdy należy zakomunikować przy pomocy kierunkowskazu. Do tego każde zdarzenie musi zostać zgłoszone pod groźbą kary za ucieczkę z miejsca kolizji.

Zobacz wideo

Wjazd dla turystów, czyli tzw. Touristfahrten jest możliwy już od lat 20. ubiegłego wieku. Zgodnie z zasadami, każda osoba posiadająca samochód lub motocykl z homologacją drogową może przejechać się po torze po uiszczeniu odpowiedniej opłaty wynoszącej kilkadziesiąt euro. Taka możliwość jest dostępna w każdy dzień tygodnia w godzinach otwarcia toru.

Na torze Nurburgring można spotkać całą plejadę samochodów – od zwykłych miejskich aut aż po supersamochody lub zamaskowane pojazdy testowane przez producentów samochodów. Często dochodzi tam do niebezpiecznych zdarzeń wynikających z braku umiejętności lub zbytniej fantazji kierowców. W sieci dostępne są różne kompilacje filmów, na których można zobaczyć szalone zachowania.

Na profilu "statesidesupercars" pojawił się nowy film prezentujący m.in. agresywne i niebezpieczne zachowania kierowców na słynnej niemieckiej nitce. Niektóre z nich są żenujące do tego stopnia, że od samego oglądania odechciewa się jazdy po tym torze.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.