Dwie osoby zginęły po uderzeniu auta w drzewo. Przeżyło 12-letnie dziecko

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło w rejonie miejscowości Szarlota w województwie pomorskim. Samochód osobowy wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Kierująca i pasażer zginęli na miejscu. Przeżyło 12-letnie dziecko.

We wtorek 6 grudnia około godziny 17.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym z ofiarami śmiertelnymi, do którego doszło na drodze powiatowej w rejonie miejscowości Szarlota. Na miejsce tragicznego zdarzenia skierowano policjantów ruchu drogowego i technika kryminalistyki.

Jak dowiadujemy się z policyjnego komunikatu prasowego, ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kobieta kierująca Audi A4 z niewiadomych przyczyn zjechała na prawe pobocze i uderzyła w przydrożne drzewo. 34-latka i 40-letni pasażer ponieśli śmierć na miejscu. Wypadek przeżyło podróżujące samochodem dziecko. 12-latek z obrażeniami został przewieziony do szpitala.

Pracujący na miejscu policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny, wykonali dokumentację fotograficzną oraz wyjaśniali okoliczności zdarzenia pod nadzorem prokuratora. Wrak samochodu został zabezpieczony do sprawy. Śledczy wyjaśniają szczegółowe okoliczności drogowej tragedii.

Ostrożna jazda podstawą bezpieczeństwa na drodze

Podstawą bezpiecznej jazdy zawsze jest uważne obserwowanie otoczenia, zachowanie ostrożności oraz dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze i własnych umiejętności. Prostą drogą do nieszczęścia na jezdni jest zbyt szybka jazda po śliskiej nawierzchni. Opady deszczu lub śniegu znacząco pogarszają przyczepność i wpływają na długość hamowania. Dlatego tylko rozsądna i odpowiedzialna jazda pozwala uniknąć niebezpiecznych zdarzeń.

Więcej wiadomości na temat zdarzeń drogowych znajdziesz na Gazeta.pl.

Zobacz wideo Dzieci na drogach ryzykują życiem i zdrowiem
Więcej o:
Copyright © Agora SA