Śmiertelne potrącenie kobiety na chodniku. Za kierownicą 16-letni kierowca

Policja zatrzymała 16-letniego kierowcę i 26-letniego pasażera Skody. Mężczyźni poruszali się samochodem, którym na początku grudnia potrącili w Krakowie 51-letnią kobietę przechodzącą chodnikiem.

Do wypadku doszło 2 grudnia br. w godzinach porannych. Zielona Skoda poruszała się ulicą Kapelanka od strony Monte Cassino w Krakowie. W pewnym momencie kierowca stracił panowanie nad samochodem, wjechał na chodnik i potrącił 51-letnią kobietę. Swoją szarżę zakończył uderzeniem w pobliski budynek. Niestety, potrącona piesza zmarła w wyniku odniesionych obrażeń.

Więcej ciekawych newsów motoryzacyjnych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Świadkowie zdarzenia, który widzieli, że z samochodu wysiadło dwóch mężczyzn, wezwali służby. Kierowca i pasażer uciekli z miejsca wypadku nie udzielając pomocy poszkodowanej.

Wystarczyła godzina, żeby zostali namierzeni i zatrzymani przez funkcjonariuszy policji. Mężczyźni zostali zatrzymani i przebadani pod kątem trzeźwości. Badanie alkomatem wykazało u starszego mężczyzny ponad 2 promile alkoholu.

Zobacz wideo

Śledztwo przejęli funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością przeciwko Życiu i Zdrowiu krakowskiej komendy miejskiej. W toku postępowania ustalono, że za kierownicą siedział 16-latek.

Jak wynika z informacji przekazanych przez policję, zachowanie starszego mężczyzny przyczyniło się do zjechania z jezdni. Materiał dowodowy w tej sprawie został już przekazany do Prokuratury Rejonowej Kraków-Podgórze oraz Wydziałowi Rodzinnemu i Nieletnich Sądu Rejonowego.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty spowodowania śmiertelnego wypadku oraz nieudzielenia pomocy osobie poszkodowanej. Oprócz tego 16-latek poniesie odpowiedzialność za prowadzenie pojazdu bez wymaganych uprawnień.

W oczekiwaniu na proces 26-latek został tymczasowo zatrzymany na trzech miesięcy, a jego młodszy kolega spędzi tyle samo czasu w schronisku dla nieletnich.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.