Elektryczne BMW jako radiowóz? Powstał w ramach akcji dotyczącej bezpieczeństwa

AC Schnitzer pracował nad specjalnym BMW i4 M50, które otrzymało malowanie policyjne. Powstało w ramach akcji dotyczącej bezpieczeństwa.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Świat się zmienia, to i radiowozy też się zmienią. W niektórych miejscach na świecie już wprowadzają elektryczne radiowozy. W Niemczech jeszcze nie, ale po tym projekcie może się to zmienić.

Zobacz wideo Nowe radiowozy APRD - Lublin, Biała Podlaska

AC Schnitzer stworzył specjalne BMW i4 M50, które ma wykończenie w barwach niemieckiej policji. Wprowadzono też wiele zmian.

Tuner zamontował nowy przedni spojler i splitter, a także subtelne owiewki po obu stronach zderzaka. Dalsze zmiany obejmują mały spojler na dachu, subtelne tylne skrzydło wykonane z lekkiego włókna węglowego oraz nowe wykończenia progów.

Zamontowano również nowy zestaw felg o nazwie AC4 Flow Forming i mają czarno-srebrne wykończenie. Nałożone na nie są opony Hankook Ventus S1 evo 3, których rozmiar to 255/35 z przodu i 265/35 z tyłu. Dopełnieniem zmian zewnętrznych są wspomniane wyżej barwy policyjne i wszystkie migające światła, które można znaleźć w zwykłym radiowozie.

Wewnątrz wprowadzono jedynie kilka zmian. Są to: aluminiowe pedały, aluminiowy podnóżek i osłona kontrolera iDrive.

W przeciwieństwie do większości innych projektów AC Schnitzer, układ napędowy i4 M50 pozostawiono bez jakichkolwiek zmian. W rzeczywistości najbardziej znaczącym ulepszeniem jest zamontowanie zestawu obniżającego, który obniża wysokość jazdy o 20 mm z przodu i 25 mm z tyłu.

Dla przypomnienia BMW i4 M50 jest napędzane parą silników elektrycznych, które łącznie wytwarzają 536 KM i 586 Nm momentu obrotowego. Rozpędza się do 100 km/h w około 3,7 sekundy i ma zasięg do 510 km.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.