Wystawiono na sprzedaż wyjątkowego Bentleya. Stworzył go twórca sneakersów

Bentley zaprezentował w Art Basel Miami swój najnowszy produkt, czy Flying Spur Hybrid. Stworzony został przy współpracy z Dominicem Ciambrone, znanym również jako "The Surgeon", który tworzy buty.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Firmy motoryzacyjne lubią szokować i zaskakiwać. Najczęściej, aby to osiągnąć nawiązują współpracę z osobami, które kompletnie odbiegają od wizerunku firmy. Tak zrobił Bentley, który rozpoczął współpracę z Dominicem Ciambrone, który jest twórcą butów sneakersów.

Zobacz wideo Warty dwa miliony złotych Bentley został skradziony w Niemczech. Odnalazł się na warszawskim Bemowie

W ramach tej współpracy powstał spersonalizowany Flying Spur Hybrid, który został zaprezentowany w Miami i właśnie ogłoszono, że go sprzedano.

Specjalny model Flying Spur jest pomalowany na kolor Anthracite Satin w połączeniu z akcentami Satin Bronze. Ten sam zabieg zastosowano w przypadku 22-calowych felg Satin Anthracite z pierścieniem Satin Bronze. Model jest standardowo wyposażony w pakiet Mulliner Blackline oraz pakiet Stylizacyjny (dodaje splitter, specjalne progi, dyfuzor, spojler z włókna węglowego). Bliższe przyjrzenie się ujawnia specjalne detale, w tym plakietkę „Surgeon" na słupkach D oraz podświetlaną ozdobę Flying B wykończoną w kolorze Gloss Black.

Specjalne wykończenie zauważalne jest również we wnętrzu pojazdu. Najważniejszym elementem są wygrawerowane laserowo czaszki i skrzyżowane skalpele na dwóch rodzajach fornirów z drewna orzechowego, które mają również kontrastowe, błyszczące białe prążki. Wspomniany emblemat jest podpisem Dominica Ciambrone, który wykorzystuje również w niektórych jego butach.

Na wyposażeniu jest również biała skórzana tapicerka. Siedzenia i wypełnienia drzwi zawierają trójwymiarowy wzór rombu, a także posiadają akcenty w kolorze satynowego brązu. Pasażerów witają wykonane na zamówienie projektory diodowe wyświetlające logo czaszki na ziemi oraz specjalne panele progowe z napisem „The Surgeon". Pseudonim szewca znajdziemy również na jednej z tarcz oraz na siedzeniach.

Samochód powstał w ramach niedawno rozpoczętej współpracy pomiędzy firmą, a szewcem, której efektem jest stworzenie również dziesięciu par butów. Kupujący w ramach transakcji otrzyma również pasującą parę butów „Bentley x The Surgeon Adidas Forum Low".

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.