Nie ustąpiła pierwszeństwa i potrąciła pieszego na pasach. Mandat? Trzy tys. zł i 15 punktów

Policja informuje kolizji, w której potrącony został pieszy na pasach. Kierująca samochodem nie ustąpiła mężczyźnie pierwszeństwa i uderzyła w pieszego. Mandat za spowodowanie kolizji to aż 3 tys. zł i 15 punktów karnych.
Zobacz wideo Wjechał na przejazd pod opadającymi rogatkami. I znalazł się sam na sam z pociągiem [WIDEO]

Do zdarzenia doszło po zmroku, przed godz. 19 na drodze krajowej 74 w Bodaczowie (niedaleko Zamościa). 43-letnie kobieta jadąca drogą nie zachowała należytej ostrożności i najpewniej nie zauważyła pieszego.

Pieszy trafił do szpitala, a kierująca dostała mandat

Kierująca oplem nie ustąpiła pierwszeństwa pieszemu, który był już na przejściu dla pieszych i uderzyła w niego. Mężczyzna po zderzeniu upadł na jezdnię i wymagał pomocy medycznej. Po przyjeździe karetki został przewieziony do szpitala.

Na szczęście pieszy nie odniósł poważniejszych obrażeń. Po wykonaniu badań, z niegroźnymi potłuczeniami został wypuszczony do domu. Policjanci ustalili natomiast, że kierująca oplem była trzeźwa. 

Szczęśliwie dla 43-latki cała sytuacja zakończyła się tylko mandatem. Funkcjonariusze za niezachowanie należytej ostrożności na drodze i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym wystawili jej mandat w wysokości 3000 zł. Kierująca dostała też 15 punktów karnych.

Więcej o bezpieczeństwie na drogach piszemy na Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.