Kierowcy Tesli nie mają lekkiego życia. Są coraz częściej szykanowani na drogach

Kierowcy Tesli mają coraz częściej problemy, ale tym razem nie chodzi o awarie elektrycznych samochodów. Coraz częściej padają ofiarami nękania przez innych użytkowników dróg. Zdaniem amerykańskich mediów, głównym powodem takiej sytuacji jest rosnąca niechęć społeczeństwa do Elona Muska.

Jeden z amerykańskich serwisów informacyjnych poinformował o nowym zjawisku na amerykańskich drogach. Jak wynika z raportu opublikowanego na łamach Axios, w USA coraz mocniej rośnie niechęć do kierowców poruszających się samochodami marki Tesla.

Więcej ciekawych newsów motoryzacyjnych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kierowcy elektrycznych samochodów stają się coraz częściej ofiarami agresji ze strony innych użytkowników dróg – zajeżdżania drogi, wykrzykiwania obraźliwych haseł, nieparlamentarnych gestów. Oprócz tego zdarzają się przypadki nieustępowania pierwszeństwa, a nawet blokowania w trakcie korzystania z ładowarek.

Zobacz wideo

Pokrzywdzeni kierowcy samochodów marki Tesla coraz częściej czują się znienawidzeni i odrzuceni przez resztę społeczeństwa. Powodem takiego stanu rzeczy mają być kontrowersje związane z dyrektorem generalnym Tesli – Elonem Muskiem.

Kilka miesięcy temu przeprowadzono ankietę wśród posiadaczy samochodów tej marki. Większość była zadowolona ze swoich samochodów, ale nie brakowało negatywnych opinii na temat poglądów miliardera. Najczęściej przywoływano historie związane z przejęciem Twittera, które zdaniem klientów wpływają na niekorzyść całej marki.

Fałszywa Tesla Cybertruck z IndiiElonie Musku śpiesz się. Hindusi już budują Cybertrucka [WIDEO]

Natomiast dziennik The Guardian zapytał kilku właścicieli Tesli o tę sprawę. Byli przekonani, że nękanie jest wynikiem ogólnej niechęci społeczeństwa do samochodów elektrycznych. Wszystko wskazuje na to, że oba wymienione powody mogą głównymi powodami takiego zachowania.

Więcej o: