Szukasz miejsca parkingowego? Mapy Google pomogą

Większość osób z tego nie korzysta, ale nie wszyscy mają do tego dostęp. Mapy Google pomogą określić, czy jest szansa znaleźć miejsce parkingowe.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Mapy Google wykorzystywane są przez użytkowników głównie jako nawigacja. I świetnie w tej roli się sprawdzają. Pozwalają również sprawdzić podstawowe informacje o miejscu, które nas interesuje. Mogą również pomóc w znalezieniu miejsca parkingowego w bardzo zatłoczonych miejscach.

Zobacz wideo Czy to prawda, że kobiety nie radzą sobie z parkowaniem?

Według danych TomTom najbardziej zatłoczonymi miastami na świecie w 2021 roku były Stambuł, Moskwa i Kijów. Na przeciwnym biegunie była Mekka, gdzie kierowcy mogą nie wiedzieć co to jest korek.

Mapy Google pokazują natężenie ruchu na trasie, a także są w stanie pokazać, o której najlepiej wybrać się na zakupy czy w inne miejsce, aby spotkać jak najmniejszą liczbę ludzi. Co warte odnotowania, podobny system funkcjonuje przy szukaniu miejsc postojowych.

Podczas konfigurowania nawigacji do nowego adresu w dolnej części ekranu powinien pojawić się symbol P, który umożliwia rozwinięcie dedykowanego ekranu parkingowego. Jednak funkcja ta nie działa jeszcze we wszystkich regionach.

Domyślnie symbol parkingu na głównym ekranie nawigacji pokazuje, jak trudno jest znaleźć miejsce parkingowe w pobliżu miejsca docelowego. Po wybraniu opcji powinny ukazać się dodatkowe informacje, takie jak godziny, w których prawdopodobieństwo znalezienia miejsca parkingowego jest znacznie większe. Wykres wygląda podobnie do tego, który pokazuje, jak zatłoczone jest określone miejsce.

Oczywiście jak to bywa z nawigacją samochodową, nie wszystkie informacje trzeba brać za pewnik. Kłania się tutaj zasada ograniczonego zaufania do nawigacji.

Wspomniana funkcja jest interesującym dodatkiem i dla niektórych może okazać się bardzo przydatna. Jednak wielu użytkowników nie wykorzystuje jej, gdyż nie jest w stanie z wyprzedzeniem zaplanować swojej podróży.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.