Oryginalny Batmobil na sprzedaż. Masz 1,5 mln dolarów?

W internecie pojawiła się oferta sprzedaży oficjalnego rekwizytu z filmów o Batmanie w reżyserii Tima Burtona. Chodzi o Batmobil.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Batmobil, to nieodłączny znak rozpoznawczy mrocznego rycerza z Gotham. W każdej kolejnej odsłonie auto wzbudza zainteresowanie wśród fanów popkultury i motoryzacji. Teraz na aukcje trafił oryginalny Batmobil z filmów Batman i Powrót Batmana.

Zobacz wideo Studio Biznes odc. 135

Ten konkretny model został zaprojektowany przez ilustratora koncepcyjnego Juliana Caldowa i zbudowana przez zespół efektów specjalnych Johna Evansa w Pinewood Studios w Anglii. Jest niski, szeroki, ma skrzydła i posiada coś co ma przypominać silnik odrzutowy.

Niestety nie posiada jednak silnika odrzutowego ani jakiegokolwiek silnika spalinowego. Na jego wyposażeniu są silniki elektryczne, które mogą rozpędzić Batmobil do 40-48 km/h. Niestety, nie był ładowany od lat 90., a sprzedawca nie chciał ryzykować pożaru, więc w tym konkretnym momencie nie jest jasne, czy w ogóle jeździ.

Obojętnie jak jest, to Batmobil jest pełnoprawnym rekwizytem z trzema miejscami siedzącymi – dwa przednie siedzenia i jedno z tyłu zamontowane centralnie. Zatem można udawać Batmana, Kobietę Kot lub gościa, który rzeczywiście prowadził maszynę.

Chociaż silnik elektryczny służy do celów pomocniczych, istnieje niezależne przednie zawieszenie i czterowahaczowe tylne zawieszenie. Ma również działający miotacz ognia, dzięki któremu można zaimponować znajomym.

Batmobil sprzedaje Classic Auto Mall i kosztuje 1.500.000 dolarów. Bądź co bądź, Batman był miliarderem, więc cena nie powinna zaskakiwać.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.