Ciężarówka Tesli przejedzie ponad 800 km. Tak twierdzi Elon Musk

Elon Musk twierdzi, że ich Semi jest w stanie przejechać ponad 800 km na jednym ładowaniu. Warunkiem jest wyposażenie w większą baterię.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Tesla ma zamiar wprowadzić swojego TIR-a oraz pickupa. Co jakiś czas pojawiają się informacje o jednym i drugim, ale to właśnie elektryczna ciężarówka ma większą szansę na szybszy debiut.

Zobacz wideo Czechy. Od barierki do barierki, prawie uderzając w znak. Tak pijany kierowca tira przewoził palety z cegłami

Elon Musk twierdzi, że Semi będzie w stanie przejechać 500 mil (ok. 804 km) pod warunkiem, że wyposażona będzie w największy akumulator, który będzie dostępny. Przy okazji ma ciągnąć 81.000 funtów.

Jak to na Muska przystało, informacje o tym podał na twitterze, nie przekazał jednak jakichkolwiek więcej informacji.

Semi, aby sprostać tym zapewnieniom wyposażone musi być w akumulator o pojemności 1000 kWh. Oferowany jest również mniejszy zestaw o pojemności 600 kWh. Dzięki szybkiej ładowarce możliwe jest naładowanie pojazdu do 70m proc. w 30 minut.

Według Tesli oszczędność w stosunku do ciężarówek napędzanych ropą wynosi w przeciągu trzech lat 200.000 dolarów.

Warto jednak zauważyć, że wspomniany zasięg 500 mil dotyczy jazdy z prędkością autostradową na równym podłożu. Nie jest wiadomo, jaką trasę i z jaką prędkością jechał Semi podczas ostatniego testu.

Producent twierdzi, że do 60 mil na godzinę, ciężarówka rozpędza się w 20 sekund i to przy pełnym obciążeniu.

Semi zadebiutowało w 2017 r. wraz z nową Teslą Roadster, choć od tego czasu sytuacja w branży motoryzacyjnej była dosyć trudna. W dalszym ciągu wszyscy czekają na nowego Roadstera, ale w przypadku Semi pierwsze dostawy do klientów mają rozpocząć się już w grudniu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.