Coraz bliżej święta? Na tyle blisko, że startuje ciężarówka Coca-Coli! Lista miast i daty

Każdego roku bezpośrednio przed Bożym Narodzeniem zarówno w telewizji, jak i polskich miastach pojawia się ciężarówka Coca-Coli. Tak, w tym roku również wyjedzie na drogi. Odwiedzi pierwsze z dziesięciu miast już 1 grudnia.

Chyba nie ma nic bardziej świątecznego w telewizji, niż reklamy Coca-Coli. To właśnie w jednej z nich dokładnie w roku 1995 pojawiła się amerykańska ciężarówka z czerwoną naczepą i charakterystycznym, białym napisem. Jej przejazdowi towarzyszą powtarzające się słowa "coraz bliżej święta". O tym symbolu często wspominamy w materiałach publikowanych w serwisie Gazeta.pl.

Zobacz wideo Gala The Best of Moto 2022. Oto najlepsze auta zeszłego roku!

Pierwsze ciężarówka Coca-Coli miała 40 tys. żarówek. Tyle że była makietą...

Wiecie o tym, że do pierwszej świątecznej reklamy używane były dwutonowe makiety ciężarówki? Miały 12 metrów długości i były obwieszone 40-tysiącami żarówek. Kariera ciężarówki Coca-Coli okazała się jednak na tyle duża, że z czasem prawdziwe pojazdy zaczęły pojawiać się na drogach. To już kolejny rok, w którym drogowy aktywator christmas spirit zawita także i w Polsce.

Nissan Leaf ChoinkaMotoryzacyjne reklamy świąteczne, które stopią wasze serca

Ciężarówka Coca-Coli: lista miast i daty w roku 2022

Przejazd czerwonej ciężarówki w Polsce zacznie się dokładnie 1 grudnia 2022 roku. Do świąt Bożego Narodzenia pojazd odwiedzi w sumie 10 miast. I samo pojawienie się auta to dopiero pierwsza z atrakcji. Bo w miejscu zatrzymania ciężarówki organizowane są chociażby świąteczne pikniki. W czasie ich trwania uczestnicy mogą m.in. otrzymać specjalną puszkę napoju, spotkać się ze Świętym Mikołajem, wybrać na wirtualną przejażdżkę saniami Świętego Mikołaja, a także zobaczyć pokaz fajerwerków czy wysłuchać koncertu.

Jakie miasta ciężarówka Coca-Coli odwiedzi w tym roku i kiedy dokładnie to będzie miało miejsce? Firma podała listę dziewięciu lokalizacji. Oto ona:

  1. Płock – 1 grudnia 2022 roku
  2. Bydgoszcz – 2 grudnia 2022 roku
  3. Gdańsk – 3 grudnia 2022 roku
  4. Rybnik – 9 grudnia 2022 roku
  5. Kraków – 10 grudnia 2022 roku
  6. Kielce – 11 grudnia 2022 roku
  7. Łódź – 16 grudnia 2022 roku
  8. Poznań – 17 grudnia 2022 roku
  9. Ostrów Wielkopolski – 18 grudnia 2022 roku

10. miasto wybiorą internauci. Głosowanie trwa

Powiedzieliśmy o tym, że ciężarówka Coca-Coli odwiedzi w sumie 10 miast w Polsce. Czemu zatem firma zakomunikowała na razie wyłącznie nazwy 9 miejscowości? Ostatnia z lokalizacji zostanie bowiem dopiero... wybrana! Internauci mają możliwość głosowania. Wygra miasto, które jako pierwsze zdobędzie 50 000 głosów lub do 28 listopada do godz. 10:00 zbierze największą liczbę głosów.

Internauci mogą głosować na Dzierżoniów, Gorzów Wielkopolski, Inowrocław, Koszalin, Łowicz, Nysę, Rzeszów, Sieradz, Sławno czy Włocławek. Zasady głosowania są proste: uczestnik musi pobrać aplikację Coca-Cola, uzbierać 100 punktów, grając w jedną z gier, a następnie wybierać jedno z miast. W sumie głos może oddać pięciokrotnie.
Więcej o: