Przywrócili do życia klasyka. Peugeot 205 GTI z ponad 200 KM mocy

Brytyjska firma Tolman Engineering stworzyła na nowo jednego z najsławniejszych hot hatchy - Peugeota 205 GTI.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Peugeot 205 GTI to dla niektórych ikona hot hatchy. Ma wielu zwolenników, więc nic dziwnego, że któryś z nich chciał lekko uwspółcześnić ten model.

Zobacz wideo Peugeot E208 - elektryczna wersja francuskiego samochodu miejskiego

Nazywa się po prostu Tolman Edition. Peugeot 205 GTI zaczyna w warsztacie w Warwickshire jako goła metalowa skorupa, która otrzymuje ochronę przed korozją, uderzeniami kamieni i powłokę ceramiczną Wszystko to zanim Tolman przystąpi do pracy nad ulepszeniem każdego innego aspektu samochodu.

Jednym z najbardziej znaczących ulepszeń jest zamontowanie mocno zmodyfikowanego silnika o pojemności 1,9 litra. Silnik posiada m.in. aluminiowy blok i nowe wałki rozrządu, co oznacza, że ??czterocylindrowy silnik generuje ponad 200 KM. Tolman wyposażył również ECU Motec w przepustnicę typu fly-by-wire i wydech ze stali nierdzewnej. Pomocny w przeniesieniu tej mocy na ziemię jest mechanizm różnicowy Quaife ATB.

Tolman pracował również nad skrzynią biegów wyposażając 205 GTI w ulepszone drążki zmiany biegów i tuleje, aby zapewnić płynniejsze zmiany biegów.

W dalszej kolejności firma zajęła się podwoziem auta. Dostroiła amortyzatory Bilstein, zamontowała regulowane dolne wahacze, nowy tylny stabilizator, ulepszone wspomaganie kierownicy i opcjonalny duży pakiet hamulców z zaciskami AP Racing i przewody hamulcowe ze stali nierdzewnej.

W kabinie Tolman wyposażył 205 GTI w opcjonalny wyświetlacz cyfrowych wskaźników Motec LCD, w pełni odnowione siedzenia, nowe dywaniki, kierownica z Alcantary, system audio Blaupunkt z subwooferem i Bluetooth. Właściciel tego pierwszego egzemplarza wyposażył go również w system bezpieczeństwa obejmujący zdalny zamek centralny, zintegrowany alarm, immobilizer, system śledzenia i sterowanie za pomocą smartfona.

Cena Peugeota 205 GTI przerobionego przez Tolman Engineering zaczyna się od 55.000 funtów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.