Sprzedano dużo aut w Unii Europejskiej. Więcej niż rok temu

Październik był kolejnym miesiącem, kiedy to odnotowano większa sprzedaż nowych samochodów. Lepszy wynik niż rok temu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

W Unii Europejskiej sprzedaje się coraz więcej samochodów. W październiku sprzedano 745.855 samochodów, czyli więcej niż w analogicznym okresie z ubiegłego roku.

Zobacz wideo Jaki był najlepszy samochód 2022 roku? Zaczynamy głosowanie w plebiscycie The Best of Moto!

Jak podaje Samar, najnowsze wyniki rejestracji nowych aut są lepsze o 12,2 proc. w stosunku do zeszłego roku. Jednak specjaliści z ACEA zauważają, że jest to gorszy wynik niż ten w 2019 r., czyli roku przed pandemią.

Wszystkie kluczowe rynki w październiku znajdowały się na plusie: Niemcy (16,8 proc.), Włochy (14,6 proc.), Hiszpania (11,7 proc.). We Francji wynik również był na polusie, ale nie tak spektakularny jak na wcześniej wspomnianych rynkach – 5,5 proc.

Co ciekawe, pomimo dobrych wyników, to od stycznia do końca października tego roku branża odnotowała spadek – -8,1 proc. Największe spadki odnotowano we Włoszech (-13,8 proc.), Francji (-10,3 proc.), Hiszpanii (-5,8 proc.) i Niemczech (-5,5 proc.). Jest to pokłosie strat spowodowanych od stycznia do lipca.

Jak dalej podaje Samar na bazie danych Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców, w Polsce w październiku zarejestrowano 32.001 nowych pojazdów. Mniej niż we wrześniu (o 10,66 proc.), ale więcej niż rok wcześniej (o 2,37 proc.).

Od stycznia do końca października zarejestrowano w Polsce 348.697 pojazdów.

Więcej o:
Copyright © Agora SA