Rower, kamper i łódź w jednym? To BeTriton [WIDEO]

Mówi się, że jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. BeTriton może jednak udowodnić, że tak nie jest.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Na świecie jest wiele firm, które produkują różne, dziwne pojazdy. Jedną z nich jest łotewska firma BeTriton, która stworzyła hybrydę trzech pojazdów.

Zobacz wideo Jaki był najlepszy samochód 2022 roku? Zaczynamy głosowanie w plebiscycie The Best of Moto!

BeTriton stworzył połączenie motoroweru, kampera i łodzi. Praktycznie jest to elektryczny trójkołowy rower, którym legalnie można poruszać się po drogach. Rower wyposażono w silnik o mocy 1000 W. Na dachu znalazły się panele słoneczne, dzięki czemu można ładować urządzenie.

Moc zgromadzona w akumulatorach litowo-jonowych starcza na 50 km, a prędkość jaką osiąga to 24 km/h na lądzie i 8 km/h po wodzie. Jeśli się skończy moc, to wystarczy pedałować jak w zwykłym rowerze.

 

Jego kadłub zbudowano z włókna szklanego i z materiałów pochodzących z recyklingu np. butelek. Jego waga to 450 kg.

Co jednak najważniejsze BeTriton jest wodoszczelny. Wewnątrz jest w stanie pomieścić dwie osoby dorosłe.

Platforma Camptoo zawiesza działalnośćBiznes kamperowy jednak nie jest samograjem. Camptoo bankrutuje, Polacy stracą pieniądze

Ponieważ jest to mikrokamper to znalazło się również wyposażenie godne takiego pojazdu. Jest zatem stół, ładowarki USB, oświetlenie, schowki, nawigacja, uchwyty na kubki czy system audio oparty na Bluetoothu.

Wyjątkowość tej konstrukcji polega na tym, że z roweru w łódź można zamienić ten pojazd w 5 minut. Jak zapewnia twórca BeTriton może pływać po każdym akwenie słodkowodnym. Koła są chowane i wyciąga się nadmuchiwane stabilizatory. Jakby jednak skończył się prąd w silniku, to w zestawie są jeszcze wiosła.

Cena takiego okazu zaczyna się od 16 tysięcy dolarów, ale wszystko zależy od wyposażenia. W planach jest wprowadzenie tańszej odmiany do samodzielnego złożenia.

Z BeTriton można zatem podróżować, zwiedzać i pływać. Fani survivalu i podróży na własnych warunkach będą zachwyceni.

Więcej o: