Najszybszy Viper na ćwierć mili. Ma ponad 3 tys. koni [WIDEO]

Dodge Viper to rasowy samochód sportowy. Jest też idealny do wyścigów równoległych. Pewien egzemplarz ma nawet na swoim koncie rekord.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Każdy kto wychował się w latach 90. wie czym jest Dodge Viper. To auto było marzeniem i znalazło się na ścianie niejednego chłopca. Dodge Viper również jest idealną platformą do wyścigów równoległych, z powodu przekazywania całej mocy na tylne koła. Jeden taki egzemplarz ma na swoim rekord czasowy.

Zobacz wideo Jaki był najlepszy samochód 2022 roku? Zaczynamy głosowanie w plebiscycie The Best of Moto!

Zmodyfikowany Viper z 2001 r. przez zespół w Nth Moto ma podwójne turbodoładowaniem, ma blok fabryczny i głowice z Vipera piątej generacji i właśnie osiągnął wynik 6,68 sekundy na ćwierć mili przy prędkości 354 km/h. To rekord dla Dodge’a Vipera.  Auto dysponuje 3345 KM mocy. Co jednak najważniejsze, jest to również powtarzalny wynik, jak pokazuje poniższy film. Zespół osiąga 6,85 i 6,96 w innych przejazdach tym samym samochodem.

 

Auto może startować w klasie Super Street, a to ze względu na wiele elementów wyposażenia, które są dopuszczone do ruchu publicznego. W dniu pobicia rekordu auto z kierowcą ważyło 1780 kg.

Nth Moto miał nie tylko szczęście z jednym samochodem. Ten sam film pokazuje kolejne z jego dzieł, Vipera piątej generacji z silnikiem o pojemności 9,0 litra, który może również przejechać ćwierć mili w 6,90 s. Także posiada wiele fabrycznych elementów. Ma nawet tempomat, klimatyzację i oryginalny system dźwiękowy. Jego waga to 1873 kg.

 

Wiadomo jednak, żeby osiągnąć taki wynik należy w jakimś stopniu zmodyfikować auto. Rekordzista wykorzystuje paliwo Ethanol R, turbosprężarki Garrett 88 mm, elektronikę MoTeC i kilka innych modyfikacji.

Ta żmija potrafi ukąsić, ale zanim się zorientuje ktokolwiek, to już dawno odjedzie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.