Lewis Hamilton w Grenadierze. Auto terenowe z rekomendacją mistrza świata [WIDEO]

Lewis Hamilton przejechał się nowym Ineosem Grenadier. Towarzyszył mu prezes firmy Jim Ratcilffe.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Lewis Hamilton to siedmiokrotny mistrz świata Formuły 1. Kierowca zespołu Mercedes-AMG Petronas, jest jedną z nielicznych osób na świecie spoza Ineos Automotive, która mogła zabrać Grenadiera 4X4 na test na drodze i w terenie.

Zobacz wideo Jaki był najlepszy samochód 2022 roku? Zaczynamy głosowanie w plebiscycie The Best of Moto!

W trakcie jazdy Hamiltonowi towarzyszył prezes firmy Jim Ratcliffe, który zajął miejsce pasażera. Wszystko to zostało uwiecznione na poniższym nagraniu:

 

Lewis Hamilton powiedział:

Naprawdę bardzo dobrze prowadziło mi się ten samochód. Jest bardzo wygodny, biorąc pod uwagę wertepy, po których jechaliśmy... na całej trasie starałem się zmuszać go do maksymalnego wysiłku. Jestem ogromnie zaskoczony tym, jak dużą zapewnia przyczepność.

Grenadiera testowano rozwojowych w Dolinie Śmierci, w Stanach Zjednoczonych, na wydmach Bliskiego Wschodu, kole podbiegunowym i na zboczach słynnej góry Schöckl w Austrii.

Grenadier to samochód 4X4, który jest wyposażony w podwozie z ramą podłużnicową o pełnym przekroju zamkniętym, stały napęd na cztery koła, dwubiegową skrzynię rozdzielczą i centralnie blokowany mechanizm różnicowy we wszystkich modelach.

Ineos jest głównym partnerem zespołu Mercedes-AMG Petronas Formula One. Grenadiera można już zamawiać, a produkcja już ruszyła.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.