Tragiczny wypadek w Swarzędzu. Auto spadło z wiaduktu, zginął kierowca. Jest nagranie

W sobotę na jednej z głównych ulic w Swarzędzu doszło do tragicznego wypadku drogowego. Volkswagen Passat wypadł z drogi, ściął kilka znaków i baner reklamowy, a na koniec spadł z wiaduktu. Kierowca zginął na miejscu.

Służby ratunkowe w Swarzędzu odebrały zgłoszenie o wypadku w sobotę (5 listopada) tuż po godzinie 19. Na miejscu bardzo szybko pojawiły się zastępy straży pożarnej. Według relacji świadków zdarzenia, samochód osobowy marki Volkswagen poruszał się ulicą Poznańską od Paczkowa w kierunku stolicy wielkopolski.

Więcej informacji z polskich dróg znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kilkadziesiąt metrów za przystankiem autobusowym, na wysokości ulicy Piaski, pojazd wypadł z trasy i zahaczył o kilka znaków drogowych oraz baner reklamowy. Następnie spadł ze skarpy i dachując kilka wylądował po drugiej stronie ulicy na zielonym terenie.

Samochodem poruszał się tylko kierowca. Służby ratunkowe, które dotarły na miejsce wypadku wydobyły poszkodowanego z pojazdu i zaczęły udzielać pierwszej pomocy. Mężczyzna był nieprzytomny, więc potrzebna była natychmiastowa reanimacja. Działania ratowników nie przyniosły skutku - mężczyzna zmarł.

Zobacz wideo

Na miejscu po wypadku pojawił się prokurator, który będzie wyjaśniać przyczyny i przebieg wypadku. W międzyczasie policja ustaliła, kto kierował Volkswagenem. To obywatel Ukrainy, mieszkaniec powiatu poznańskiego. Miał 46 lat, pojazd był jego własnością.

Zrujnowany chodnik na al. Wojska Polskiego Przewróciła się na krzywym chodniku. Dostanie od Łodzi 310 tys. zł i rentę

Niektóre źródła w lokalnych mediach powołują się na świadków zdarzenia, którzy zwrócili uwagę na dużą prędkość samochodu, ale portal epoznan.pl opublikował nagranie z momentu wypadku. Widać na nim, że samochód porusza się z prędkością około 70 km/h.

Właśnie z taką prędkością poruszał się za Volkswagenem pojazd wyposażony z kamerę, która zarejestrowała nieszczęśliwe zdarzenie. Na nagraniu widać również, że w ostatniej chwili kierowca próbował hamować.

Więcej o: