Wnosił hulajnogę elektryczną na szczyt fontanny. Na widok policji rzucił się do ucieczki

Próbował "zaparkować" hulajnogę elektryczną na fontannie w Gorzowie Wielkopolskim. Gdy był w połowie drogi na miejsce przyjechała policja. Kierowca jednośladu był pijany, a na widok mundurowych rzucił się do ucieczki.

Nieprawidłowo zaparkowane hulajnogi na minuty to spory problem wielu polskich (i nie tylko) miast. Części użytkowników zupełnie brakuje wyobraźni i - pomimo odpowiednich przepisów - zostawiają jednoślady na środku chodnika lub na drogach dla rowerów. Ten mężczyzna wpadł na wyjątkowo dziwny pomysł po zakończeniu swojego przejazdu.

Wniósł hulajnogę elektryczną na fontannę w Gorzowie Wielkopolskim

O sprawie policję poinformował operator monitoringu miejskiego w Gorzowie Wielkopolskim, który zauważył młodego człowieka, siłującego się z wynajętą hulajnogą elektryczną przy Fontannie Pauckscha. Jak widzimy na filmie mężczyzna wszedł na cokół fontanny, a następnie zaczął wnosić na górę jednoślad.

Najwyraźniej jednak zadanie okazało się bardziej czasochłonne, niż spodziewał się hulajnogista. Gdy dotarł z pojazdem do samego posągu, na miejscu pojawiła się policja. Młodzieniec świetnie zdawał sobie sprawę z tego, że fontanna nie jest dobrym miejscem do "zaparkowania" hulajnogi, bo na widok mundurowych rzucił się do ucieczki.

Zobacz wideo Wnosił elektryczną hulajnogą na szczyt fontanny. Na widok policji rzucił się do ucieczki

Pogoń za wandalem nie trwała jednak długo. Policjantom udało się zatrzymać mężczyznę już po kilkudziesięciu metrach. Szybko okazało się też, że jest on pijany - w wydychanym powietrzu miał 1,5 promila alkoholu. 23-latek przyznał też mundurowym, że wciągał hulajnogę na szczyt fontanny "dla żartu".

Hulajnoga wróciła już na chodnik, a mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na komendę, gdzie trzeźwieje. Można uznać, że ma sporo szczęścia, bo nie czeka go sroga kara. Odpowie jedynie za zakłócanie porządku publicznego.

Więcej o hulajnogach na minuty piszemy na Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.