Zapłaciła 30 tys. za szybki kurs na prawo jazdy. Pieniądze zniknęły, prawa jazdy nie ma

Policja przestrzega przed oszustwem, którego ofiarą padła mieszkanka Białej Podlaskiej. 28-latka wydała niemal 30 tys. złotych za pomoc w szybkim zdobyciu prawa jazdy. Gdy zorientowała się, co się stało, oszuści zniknęli wraz z pieniędzmi.
Zobacz wideo Wyprzedził radiowóz tuż przed pasami i stracił prawo jazdy. Uzbierał 29 punktów w 18 sekund

Kobieta sama zgłosiła się do bialskiej komendy, gdy zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa. Nie mogła doczekać się na rozpoczęcie kursu na prawo jazdy, za który zapłaciła bagatela niemal 30 tys. złotych.

Chciała szybko zrobić kurs na prawo jazdy

Ogłoszenie dotyczące kursu i pomocy w zdobyciu wymarzonego dokumentu 28-latka znalazła w sieci. Bardzo zależało jej na tym, aby odbyć wszystkie wymagane jazdy i odebrać uprawnienia najszybciej, jak to możliwe. Kobieta jest mieszkanką Białej Podlaskiej, ale kurs chciała z robić, gdy przebywała na terenie Niemiec. Sam dokument miał jednak zostać wydany w Polsce.

Mężczyzna, z którym kontaktowała się 28-latka twierdził, że prowadzi kursy na prawo jazdy i to właśnie z nim kobieta miała "wyjeździć" wymagane przepisami godziny (nie wiemy, czy jazdy miały odbywać się w Polsce, czy w Niemczech). Fałszywy instruktor sporządził odpowiednią umowę, którą ofiara oszustwa podpisała oraz poprosił o wysłanie kopii dowodu tożsamości i profilu Kandydata na Kierowcę.

Kobieta przez internet opłaciła kurs i pokryła wszystkie koszty, które - zdaniem oszusta - miały być niezbędne do uzyskania prawa jazdy. Na jego konto wykonała kilka przelewów w euro na łączną kwotę niemal 30 tys. złotych. Podejrzane wydało się natomiast kobiecie to, że mężczyzna zadeklarował, że sam odbierze dokument w Polsce i wyśle jej pocztą.

Wtedy kontakt z fałszywym instruktorem się urwał. Mężczyzna usunął ogłoszenie z sieci i zniknął wraz z pieniędzmi. Pokrzywdzona kobieta od sierpnia - kiedy podpisała umowę i opłaciła kurs - nie odbyła ani jednej jazdy. Gdy zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa, postanowiła zgłosić sprawę na policję w Polsce.

Funkcjonariusze apelują o ostrożność w dokonywaniu transakcji online. Przestrzegają, aby uważać szczególnie na wyjątkowo atrakcyjne oferty, które mogą okazać się kolejnym oszustwem.

O kursach na prawo jazdy pisaliśmy na Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.