Nowy Ranger Raptor gotowy na jazdę po bezdrożach. Wystartuje w Baja 1000

Nowy Ford Ranger Raptor wystartuje w SCORE International Baja 1000 - jednym z najtrudniejszych rajdów terenowych na świecie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Baja 1000 to jeden z najtrudniejszych rajdów terenowych na świecie. W tegorocznej edycji wystartuje Ford Ranger Raptor, przy którym współpracował Ford Performance, australijska firma Kelly Racing oraz amerykańska firma Lovell Racing. 

Zobacz wideo Polacy są gotowi na jazdę elektrykami? Wspólny raport Moto.pl i Ford Polska

Rajd Baja 1000, rozgrywany na Półwyspie Kalifornijskim (Baja California Peninsula w Meksyku), jest uważany za jeden z najbardziej prestiżowych rajdów terenowych na świecie. Przyciąga zawodników z całego świata, chętnych do stawienia czoła rozciągającym się za horyzont pustynnym terenom, ze stromymi zjazdami i trudnymi podjazdami.

 

W przeszłości zarówno F-150 Raptor, jak i Ford Bronco z ścigały się w rajdzie Baja. Zarówno seryjny F-150 Raptor z 2017 roku, kończący rajd na podium przed przejechaniem dodatkowych 400 mil do domu, prototyp wyścigowy Bronco R, który przyczynił się do rozwoju i weryfikacji konstrukcji obecnie produkowanego Forda Bronco, czy też legendarny zwycięzca w klasyfikacji generalnej z 1969 roku – wszystkie te sukcesy przypominają, że terenówki Forda mają bogatą historię startów w tym rajdzie. 

Inżynierowie z Ford Performance uważają, że Ranger Raptor jest w stanie sprostać takiemu wyzwaniu. Jest on zbudowany zgodnie z regulaminem dopuszczenia do startów samochodów seryjnych w klasie SCORE, której celem jest prezentacja terenowych możliwości pojazdów jeżdżących w ruchu drogowym.

Ranger Raptor będzie korzystał z biopaliwa Shell, zawierającego domieszkę 30 proc. ekologicznych komponentów – etanolu i bionafty.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.