Gdzie zatankować taniej na Wszystkich Świętych? Stacje paliw nadal oferują rabaty

Rekordowe ceny benzyny i oleju napędowego uderzą w kieszenie polskich kierowców podczas Wszystkich Świętych. Dlatego warto wiedzieć, że na wybranych stacjach nadal można korzystać z rabatów. Sprawdzamy, jak obniżyć rachunek za paliwo podczas wyjazdu na groby.

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku podróżowanie na Wszystkich Świętych będzie najdroższe w historii. Kierowcy mocno odczuwają inflację, która wpływa na ceny paliwa. Od kilku tygodnie wyświetlacze przy stacjach znów pokazują rekordowe ceny za litr.

Więcej ciekawych newsów motoryzacyjnych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Według najnowszych danych dostarczonych przez BM Reflex, w ubiegłym tygodniu średnia cena oleju napędowego przekraczała o kilka groszy poziom 8 zł za litr. Natomiast ceny benzyny bezołowiowej niebezpiecznie zbliżały się do 7 zł za litr. Na kilka dni przed długim weekendem sytuacja nie rysuje się w różowych barwach.

Stacje paliwowe nie przygotowały przed dniem Wszystkich Świętych specjalnych akcji promocyjnych. Po raz ostatni kierowcy mogli skorzystać z większych obniżek podczas wakacji. Jednak w kilku największych sieciach nadal obowiązują specjalne oferty, które pomogą obniżyć rachunek przy kasie. Dlatego warto skorzystać z takiej możliwości.

Orlen – tańsze tankowanie za punkty Vitay

Wakacyjna promocja na paliwo zakończyła się ponad miesiąc temu i nic nie wskazuje na to, żeby Orlen ponownie uruchomił podobną akcję. Kierowcy nie mogą już obniżyć ceny paliwa o 30 groszy na litrze, ale nadal mogą wymienić punkty w programie lojalnościowym na rabat.

Zdobywanie punktów w ramach programu lojalnościowego Orlen Vitay nie jest łatwe. Za każdy zatankowany litr paliwa (benzyna bezołowiowa 95, olej napędowy lub LPG) klient dostaje zaledwie 4 punkty. Tankowanie benzyny bezołowiowej 98 oraz oleju napędowego Verva Diesel jest premiowane 8 punktami.

Żeby skorzystać z promocji i obniżyć rachunek przy kasie o 20 zł, trzeba wcześniej uzbierać 5400 pkt, czyli zatankować 1350 litrów zwykłego lub 675 litrów droższego paliwa. Rabat w wysokości 40 zł przy kasie jest możliwy po uzbieraniu 9500 pkt, czyli po zatankowaniu 2375 litrów standardowego paliwa lub 1188 litrów paliwa premium.

Shell – paliwo premium w cenie normalnego

Na stacjach Shell we wtorki i czwartki już od dawna obowiązuje specjalna promocja na paliwo. Dotyczy ona jedynie droższych wariantów benzyny bezołowiowej i oleju napędowego. We wtorki można zatankować benzynę Shell V-Power w cenie paliwa Shell FuelSave 95. W czwartki można zatankować Shell V-Power Diesel w cenie paliwa Shell FuelSave Diesel.

Różnica pomiędzy paliwem zwykłym a premium wynosi zwykle kilkadziesiąt groszy. Klient nie musi posiadać karty lojalnościowej ani zarejestrowanej aplikacji, ale dla klientów zbierających punkty również przygotowano specjalną ofertę.

Dzięki zebranym w programie Shell Clubsmart punktom można obniżyć rachunek za paliwo. Każde 100 pkt zarejestrowane na karcie pozwala obniżyć rachunek o 1 zł. Natomiast za każdy zatankowany litr podstawowego paliwa można uzyskać 1 pkt. Paliwa premium pozwalają zebrać od 1 do 4 pkt za litr (w zależności od dnia tygodnia). Sportowe paliwo V-Power Racing pozwala uzyskać od 5 do 10 pkt za litr.

BP – punkty Payback obniżą cenę za litr paliwa

Na stacjach BP w każdy czwartek można zatankować olej napędowy premium (BP Ultimate Diesel) w cenie normalnego paliwa. Promocja jest dostępna wyłącznie dla posiadaczy kart Payback. Posiadając na koncie odpowiednią liczbę punktów można obniżyć cenę paliwa nawet o 1 zł na litrze. Dla przykładu, żeby zatankować 60 litrów paliwa potrzeba 6000 pkt. Żeby uzyskać rabat w wysokości 20 gr na litrze podczas tankowania 60 litrów paliwa trzeba "oddać" 1200 pkt.

W ramach programu lojalnościowego Payback za każde zatankowane dwa litry paliwa otrzymujemy 3 pkt na karcie. Oprócz stacji benzynowych punkty można zbierać robiąc zakupy w serwisie Allegro oraz marketach sieci Kaufland.  

Circle K - tańsze paliwo w ramach programu lojalnościowego

Tańsze paliwo na stacjach Circle K jest dostępne dla użytkowników karty oraz aplikacji (Circle K Extra). Po zatankowaniu co najmniej 50 litrów paliwa (nie musi być za jednym razem) można dostać rabat na następne tankowanie. W ramach podstawowego wariantu (Miles) klient zapłaci taniej o 10 groszy za litr. Wybierając paliwa premium (MilesPlus) można obniżyć rachunek o 15 groszy za litr.

AMIC Energy - tańsze tankowanie w środy

Na stacjach sieci AMIC Energy nadal obowiązuje promocja "tanie środotankowanie". Wystarczy pojawić się na stacji benzynowej w dniu obowiązywania promocji (środę) i legitymować się zarejestrowaną kartą lub aplikacją AMIC Club. Dzięki temu można zatankować benzynę (95 i 98) i olej napędowy taniej o 10 groszy za litr. Rabat na paliwa premium wynosi 20 groszy za litr, a rachunek za tankowanie autogazu (LPG) można obniżyć o 3 grosze za litr.

W ramach programu lojalnościowego można jeszcze wykorzystać uzbierane punkty w celu zaaplikowania rabatu na paliwo. Za 1000 pkt można obniżyć cenę paliwa o 3 gr/l, 2500 pkt pozwala zastosować rabat 5 gr/l, a 10 000 pkt umożliwia zastosowanie rabatu w wysokości 7 gr/l.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.