Od dzisiaj parkuj przodem na wschód

Dziś powracamy z zestawem praktycznych wskazówek, które każdy kierowca może wykorzystać przed pierwszymi nocnymi przymrozkami. Najlepsza metoda jest jedna. Ustaw auto przodem na wschód. Wtedy szron zniknie sam.

Praktyczne wskazówki dotyczące eksploatacji samochodu opisujemy również w serwisie Gazeta.pl.

Pogoda wieczorami i w nocy zdecydowanie nas nie rozpieszcza. Temperatury niebezpiecznie zbliżają się do 0 stopni Celsjusza, a to oznacza jedno. Już za kilka dni może się okazać, że po dotarciu do auta o poranku będziesz musiał... skrobać szyby. Pierwsze przymrozki to wyłącznie kwestia czasu.

Zobacz wideo Kierowca Maserati uzbierał 24 punkty karne

Pierwsze przymrozki. Zadbaj o skrobaczkę w aucie!

Co możemy w tej perspektywie poradzić? Naturalne wskazówki są dwie. Po pierwsze powinieneś się upewnić, że masz w aucie skrobaczkę. Po drugie możesz zadbać o obecność odmrażacza do szyb w spray`u. Środek tego typu idealnie sprawdzi się podczas pierwszych przymrozków. Na tym jednak nie koniec. Jest jeszcze jedna metoda, o której warto pamiętać.

Ustaw samochód na wschód. To promienie rozpuszczą szron

Dobrym pomysłem jest zatrzymanie samochodu na parkingu wieczorem w taki sposób, aby jego przednia szyba była ustawiona w kierunku wschodnim. Dzięki temu zanim postanowisz ruszyć do pracy i powiedzmy o godz. 7 czy 8 pojawisz się przy aucie, ewentualny przymrozek zniknie sam. Rozpuści go słońce pojawiające się o poranku.

Odszranianie szyby w samochodzie i metody alternatywne

Oczywiście nie każdy kierowca ma taką możliwość. Czasami dostęp promieni słonecznych ograniczają drzewa, a czasami fakt, że parking znajduje się po północnej stronie bloku i to budynek staje się blokerem. Co wtedy? Jeżeli nie masz w aucie skrobaczki czy odmrażacza, możesz skorzystać z innych niestandardowych metod. Zawsze przyda się chociażby alkohol do dezynfekcji rąk. Idealnie sprawdzi się w charakterze odmrażacza. Identyczne zastosowanie może mieć mieszanina wody i octu w stosunku 3:1.

W tym punkcie mamy jedną uwagę. Nie skrob szyby czym popadnie. Wykorzystując do zeskrobania szronu np. kartę do bankomatu lub dowód osobisty, możesz zarówno uszkodzić taki dokument, jak i porysować szybę. Pamiętaj o tym!
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.