Nowe zderzaki i większa moc? Hennessey wziął się za Bronco

Hennessey wciął się za Bronco Raptora. Tak powstał VelociRaptor.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Hennessey znany jest z tworzenia nie tylko własnych samochodów, które jeżdżą naprawdę szybko, ale także z modyfikacji samochodów innych producentów. Jednym z ich popisowych numerów jest przerobienie Forda F-150 Raptor i zrobienie z niego VelociRaptora. Tym razem to samo zrobili z Bronco Raptorem.

Zobacz wideo Ford Mustang Mach 1 wciąż potrafi być szalony, ale nie bryka już jak nieokiełznany kucyk

Co najważniejsze w tym projekcie, to fakt, że firma zmodyfikowała 3,0-litrowy silnik EcoBoost V6 z podwójnym turbodoładowaniem. Dodano nowe oprogramowanie do zarządzania silnikiem, wysokoprzepływowy układ dolotowy, zmodernizowany układ wydechowy ze stali nierdzewnej oraz większy układ intercoolera. Zmiany te zwiększają moc do 505 KM i 745 Nm momentu obrotowego. Hennessey zauważa, że jest to skok o 20 proc. w stosunku do standardowego Bronco Raptora.

Tuner dodaje 10-ramienne 18-calowe koła owinięte w 37-calowe opony, a także nowe przednie i tylne zderzaki VelociRaptor, które mają za zadanie poprawić wygląd zewnętrzny. Inne zmiany obejmują zewnętrzne emblematy Hennessey i VelociRaptor 500 Bronco, a także ulepszone elektronicznie rozkładane stopnie.

Wewnątrz SUV otrzymuje haftowane zagłówki Hennessey, dywaniki podłogowe na każdą pogodę i unikalną tabliczkę wskazującą na wyjątkowość SUV-a. W komorze silnika znajduje się również tabliczka.

To ósmy model VelociRaptor od Hennessey i drugi dla Bronco. Pakiet kosztuje 32.950 dolarów i nie obejmuje zakupu nowego Bronco Raptora. Kosztuje on od 75.374 dolarów.

Bronco Raptor był ostry, ale VelociRaptor 500 Bronco jest jeszcze ostrzejszy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.