Kierowca Audi chciał wyprzedzić ciężarówkę. Zamiast tego zaliczył obcierkę

Prawa fizyki są nieubłagane. Przekonał się o tym pewien kierowca Audi z Florydy. Najpierw próbował wyprzedzić ciężarówkę jadący prawym pasem. Jednak zanim skończył manewr, pas zniknął mu sprzed nosa. Skończył między ciężarówką a betonową barierką.

Całe zdarzenie nagrał i udostępnił jeden z użytkowników portalu Reddit. Na początku widzimy jak nagrywający porusza się prawym pasem ruchu w kierunku północnym na drodze I-75 na Florydzie. W pewnym momencie zmienia tor jazdy na pas środkowy. Jadąca przed nim ciężarówka cały czas porusza się tym samym pasem ruchu.

Więcej ciekawych newsów motoryzacyjnych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kilka sekund później w kadrze pojawia się czarne Audi pędzące po prawej stronie. Kierowca mijał kolejne samochody, aż przyszedł moment wyprzedzenia ciężarówki. W pewnym momencie widać na filmie jak dwa pasy zamieniają się w jeden.

Zobacz wideo

Jednak zanim to nastąpiło, przy drodze nie pojawiło się żadne oznakowanie, które ostrzegałoby kierowcę poruszającego się po prawej stronie. Trudno oczekiwać, żeby w takiej sytuacji kierowca ciężarówki zauważył samochód znajdujący się prawdopodobnie w martwym polu po jego prawej stronie.

Kierowca Audi widząc zwężenie drogowe zaczyna gwałtownie hamować, ale jest już za późno. Samochód uderza z lewej strony w ciężarówkę, a po prawej stronie zaczyna ocierać się o przydrożną, betonową barierkę.

Na szczęście w wyniku tej sytuacji nie doszło do żadnych obrażeń u kierowcy, czego nie można powiedzieć o nadwoziu Audi. Samochód jest kompletnie pokiereszowany, a mężczyzna będzie mieć nauczkę na całe życie. Pośpiech na drodze nigdy nie jest dobrym pomysłem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.