Prowadził z dożywotnim zakazem i pod wpływem alkoholu. Utknął na barierze

Dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi i alkohol w organizmie miał kierowca BMW, który utknął na barierze ochronnej. 58-latek został aresztowany i grozi mu do pięciu lat więzienia.

Na wniosek policji i prokuratury sąd aresztował 58-letniego mieszkańca gminy Puławy. Mężczyzna, mając dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, wsiadł do samochodu marki BMW i ruszył przed siebie. Podczas jazdy stracił panowanie nad autem i zatrzymał się na barierze energochłonnej.

Do tego zdarzenia doszło w sobotę 1 października przed południem w miejscowości Gołąb na drodze z Puław do Dęblina (woj. lubelskie). Puławskiego dyżurnego o BMW serii 3 wiszącym na stalowej barierze powiadomili świadkowie. Mężczyźnie prowadzącemu samochód nic się nie stało.

BMW dachowało na prostej drodzeBMW dachowało na prostej drodze. Dwie osoby ranne

Policjanci przybyli na miejsce skontrolowali 58-latka. Jak się okazało, był nietrzeźwy. Miał 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Funkcjonariusze ustalili, że mieszkaniec gminy Puławy, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, przed wjechaniem w barierę, uderzył jeszcze w znak drogowy i słupek hektometryczny.

Mężczyzna w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę. Zrobił to mając dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Zatrzymany 58-latek spędzi w areszcie trzy miesiące. Grozi mu zapłata świadczenia pieniężnego w wysokości od 10 do 60 tys. zł. oraz kara pozbawienia wolności do lat 5.

Niestosowanie się do sądowych orzeczeń jest w świetle prawa przestępstwem. Artykuł 244 kodeksu karnego informuje, że jazda pojazdem mechanicznym w okresie obowiązywania zakazu, zagrożona jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do nawet 5 lat. Dodatkowo przestępca obligatoryjnie ponosi konsekwencje finansowe - pieniądze wpłacane są na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Zobacz wideo [MATERIAŁ PROMOCYJNY] Jaki jest nowy Renault Megane E-Tech?
Więcej o: