Kobieta w Audi dała popis brawurowej jazdy. 2,5 tys. zł i 25 pkt karnych w kilka minut

Policja regularnie prowadzi akcje "NURD", która skupia się na niechronionych uczestnikach ruchu drogowego. Funkcjonariusze zwracają wtedy szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Tym razem nieoznakowany radiowóz z rejestratorem nagrał wyczyny Ukrainki prowadzącej Audi. Film mrozi krew w żyłach.

Funkcjonariusze lubelskiej drogówki przyłapali 23-letnią Ukrainkę poruszającą się samochodem marki Audi na terenie powiatu tomaszowskiego. Na drodze krajowej nr 17 podjęła dwie próby wyprzedzania w bardzo niebezpiecznych warunkach.

Więcej ciekawych newsów motoryzacyjnych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pierwszy manewr zarejestrowano na łuku drogi, a kolejny na oznakowanym przejściu dla pieszych. W tym przypadku policjanci nie mieli litości. Brawurowa jazda została szybko zakończona. Kobieta dostała mandat karny w wysokości 2,5 tys. zł, a na jej konto trafiło 25 punktów karnych. Kobieta będzie musiała na jakiś czas pożegnać się z miejscem za kierownicą w swoim Audi.

Policjanci regularnie przypominają, że naruszenia przepisów polegające na nieustąpieniu pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na przejście bądź znajdującemu się na nim są karane mandatem karnym wynoszącym za pierwszym razem 1,5 tys. zł, ale za drugim (w ramach recydywy) 3 tys. zł. Ponadto każde z tych wykroczeń przypisuje na konto kierowcy 15 punktów karnych.

Niewłaściwe zachowania dotyczą również pieszych, którzy często przyczyniają się do niebezpiecznych sytuacji na drodze. Chodzi głównie o nieostrożne wchodzenie na jezdnię, przechodzenie przez jezdnię przy czerwonym świetle, wtargnięcie zza pojazdu oraz rozproszenie uwagi.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.