Solaris inwestuje w swojej fabryce. Nowa hala i stacja ładowania

Firma zajmująca się produkcją autobusów zainwestowała w Bolechowie w swojej fabryce.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Solaris, producent autobusów zaprezentował swoje najnowsze inwestycje – nowa hala magazynowa i stacja ładowania pojazdów bateryjnych tzw. Charging Park. Zlokalizowane są one w fabryce w Bolechowie pod Poznaniem, gdzie znajduje się główna siedziba firmy.

Zobacz wideo Studio Biznes odc. 127

Nowa hala magazynowa ma 10.000 m2 powierzchni, która została wyposażona w nowoczesne rozwiązania. Z kolei punkty stacji ładowania elektrycznych pojazdów bateryjnych pełnią funkcję nie tylko ładowania, ale także rozładowywania autobusów. Na powierzchni 5.000 m2 parku zostały zainstalowane najnowocześniejsze systemy uzupełnienia energii od trzech dostawców: Medcom, Ekoenergetyka oraz ABB.

W zeszłym roku Solaris Bus & Coach wygenerował przychód wynoszący 721 mln euro. Rok wcześniej (w 2020 r.) przychód wynosił 725 mln euro.

.Elektryczne autobusy nie wyjadą na ulice. Wszystko przez ogromne podwyżki

W sumie w roku 2021 firma sprzedała 1492 pojazdy, z czego 40 proc. stanowiły autobusy elektryczne, wodorowe, hybrydowe i trolejbusy. Pojazdy tego producenta trafiły np. do Polski, Hiszpani, Niemiec, Czech, Izraela, Szwajcarii czy Włoch.

W zeszłym roku Solaris utrzymał się na pozycji lidera w Europie, natomiast 19. rok z rzędu był liderem autobusów niskopodłogowych w Polsce.

Według zapowiedzi z początku tego roku, firma planuje zwiększyć sprzedaż autobusów i trolejbusów.

Więcej o: