W Miami zobaczysz Corvette na wodzie. To nie od słońca [WIDEO]

Jeśli ktoś ma 50 tysięcy dolarów to może sobie kupić Jet Car - Corvette na wodę.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Łodzie mogą przyjmować różne kształty. Zwierząt, samolotów czy samochodów. Jeśli ktoś z was będzie w Miami i zobaczy na wodzie Corvette C7, to nie znaczy, że zażył za dużą ilość słońca. Jest to Jet Car, który ma przypominać ten amerykański samochód.

Zobacz wideo Studio Biznes odc. 127

Łódź można wynająć lub kupić w Miami. Jest to dwumiejscowy pojazd bez dachu, któremu bliżej do skutera wodnego, ale firma nie chce tego tak nazywać. Kierowca, jak i pasażer siedzą obok siebie. Podobny projekt zauważyć można w Dubaju.

 

W odróżnieniu jednak od tego z Bliskiego Wschodu, nie trzeba wydać fortuny, aby przepłynąć się Jet Carem. Godzina wynajęcia kosztuje 350 dolarów.

Jeśli jednak chce się go kupić, to trzeba wpłacić bezzwrotną zaliczkę w wysokości 500 dolarów. Suma ta zostanie odjęta od głównej ceny jednostki, która waha się pomiędzy 46.000 a 55.000 dolarów. Zależy od przewidywanej liczby godzin pracy silnika w ciągu roku. I tak nie jest to jakaś wygórowana cena w porównaniu do C8-ki.

Jednak Jet Car nie jest amfibią i nie pojedzie po lądzie. Aby znalazł się na wodzie trzeba go najpierw zaciągnąć, co nie powinno być trudne, gdyż waży jedynie 544 kg. Warto zauważyć, że jest on napędzany 4-cylindrowym, 4-suwowym 1,8-litrowym silnikiem Yamaha Marine, który rozpędza się do 105 km/h.

Inne elementy wyposażenia obejmują reflektory, tylne światła, światła nawigacyjne, wycieraczki przedniej szyby i system audio Bluetooth podłączony do czterech głośników.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.