Autobus wjechał w TIR-a. 22 osoby trafiły do szpitala

Prokuratura razem z policją bada przyczyny zderzenia autobusu wiozącego wycieczkę szkolną z TIR-em.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Wycieczki szkolne zawsze obwarowane są jakimś zagrożeniem. Nic więc dziwnego, że rodzice często zgłaszają do policji, aby ktoś podjechał i sprawdził stan techniczny pojazdu, którym będą jechać ich dzieci, a także stan trzeźwości kierowcy.

Zobacz wideo Autobus pełen pasażerów jechał bez jednej opony. Kierowca był zdziwiony powodem policyjnej kontroli

W środę 28 września w godzinach porannych, około godz. 6.50 doszło do wypadku z udziałem autobusu i TIR-a w miejscowości Stołpie, na drodze krajowej nr 12. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 50-letni kierowca autobusu uderzył w tył samochodu ciężarowego, którym kierował 35-letni obywatel Ukrainy.

Auto ciężarowe zatrzymało się, aby wykonać skręt w lewo. Autobusem podróżowało 27 uczniów i 2 opiekunów, którzy jechali na wycieczkę szkolną.

W wyniku zdarzenia, do szpitali przetransportowano 22 osoby, w tym kierowcę autobusu. Większość została już wypuszczona.

Na miejscu zdarzenia trwały oględziny z udziałem prokuratora. Sprawdzono również trzeźwość kierowców – obydwaj byli trzeźwi. Droga była zablokowana przez 4 godziny. Policja była zmuszona wprowadzić objazdy.

Więcej o:
Copyright © Agora SA