Debiut usportowionych hybryd - Opel Astra GSe i Astra Sports Tourer GSe

Po zapowiedzi reaktywacji GSe jako nowej submarki zelektryfikowanych i dynamicznych samochodów, firma Opel opublikowała kolejne informacje oraz zdjęcia i film z pierwszymi modelami GSe - Astry GSe i Astry Sports Tourer GSe.

Pięciodrzwiowy hatchback i usportowione kombi z napędem hybrydowym typu plug-in debiutują w wersji GSe. Silnik spalinowy został zespolony z elektrycznym, a moc systemowa wynosząca 225 KM i 360 Nm maksymalnego momentu obrotowego jest przekazywana na przednią oś poprzez automatyczną skrzynię biegów.

Producent informuje, że Astra GSe w porównaniu do pozostałych wersji Astry, jest jeszcze zwrotniejsza i precyzyjniejsza w prowadzeniu. Inną charakterystykę pracy ma układ kierowniczy, zawieszenie i hamulce. Odmiany GSe są niższe o 10 milimetrów w stosunki do pozostałych wersji Astry, a w ustawieniach ESP podwyższono próg aktywacji z uwzględnieniem potrzeb kierowcy preferującego dynamiczną jazdę.

 

Astra GSe otrzymała charakterystyczne detale stylistyczne. Z zewnątrz o dynamicznym charakterze informują 18-calowe obręcze kół z lekkiego stopu inspirowane koncepcyjną elektryczną Mantą GSe. Nieco inaczej prezentuje się przedni zderzak wraz z przednim pasem, a na klapie kufra znalazł się emblemat GSe. W kabinie sportowe ambicje podkreślono mocniej wyprofilowanymi przednimi fotelami z tapicerką z alcantary i atestem AGR, które są zarezerwowane tylko dla wersji GSe. 

Opel przywraca submarkę GSe dla dynamicznych modeli Opel przywraca oznaczenie GSe na swoich samochodach

Niemiecki producent deklaruje, że od 2024 r. każdy model z jego oferty będzie dostępny ze zelektryfikowanym napędem, a od 2028 r. będzie sprzedawał w Europie wyłącznie samochody elektryczne. Aktualnie klienci mają do wyboru 12 zelektryfikowanych modeli: od hybryd plug-in, takich jak Grandland i Astra, po samochody o napędzie w pełni elektrycznym, w tym małą Corsę-e i dużą Zafirę-e Life, a także dostawcze Combo-e Cargo i Movano-e.

Opel Astra GSeOpel Astra GSe Fot. Opel

Więcej o: