Mamuth to kamper i wszędołaz w jednym. Kosztuje tyle, co wczasy na Malediwach

Marka Unimog kojarzy się z profesjonalnymi pojazdami gotowymi na najtrudniejsze warunki drogowe. Tym razem nietypowe właściwości zostały wykorzystane do budowy kampera. Mamuth to polski projekt, który wjedzie tam, gdzie nie poradzą sobie inne auta.

Zabudowa kampera Mamuth bazuje na bazie modelu Unimog U3000. To niezawodna konstrukcja wykorzystywana bardzo często w rolnictwie, wojsku czy straży pożarnej. Pochodząca z Polski firma Xplorecamp zamontowała na nim przestronny kontener wyprawowy, który zapewni komfortowe podróżowanie.

Więcej ciekawych newsów motoryzacyjnych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Znalazła się tam pełnowymiarowa łazienka z brodzikiem i umywalką, a także 32-calowy telewizor, amplituner ze wzmacniaczem, 4 głośniki i subwoofer. O komfort podróżujących zadba klimatyzacja zasilana bez zewnętrznego źródła energii. Na dachu pojazdu zamontowano panele fotowoltaiczne, które dostarczają niezbędnej energii. Dzięki temu kamper jest samowystarczalny.

Ma pancerną konstrukcję, napęd na cztery koła, a przy tym manewrowanie nie sprawia problemu. Testowaliśmy go zarówno na autostradach, jak i w trudniejszym terenie, np. podczas przejażdżki korytem rzeki. Gdy wpadliśmy na pomysł jego budowy, intencja była taka, by sprawdził wszędzie, zarówno na sawannie w Afryce czy w północnych, zimnych rejonach Skandynawii

- mówi Krzysztof Przybek z firmy Xplorecamp. Twórcy kampera nie ograniczali się podczas projektowania tego wszędołaza. Na dachu kabiny umieszczono koło zapasowe, a jego nadwozie zostało ozdobione ciekawą grafiką, specjalnie zaprojektowaną przez grafika. Wszystko po to, żeby jeszcze bardziej podkreślić wygląd maszyny.

Zobacz wideo

Nie wiadomo, ile czasu i środków poświęcili twórcy Mamutha na budowę tego niezwykłego kampera. Na stronie projektu nie znajdziemy też informacji na temat potencjalnego wynajmu czy zakupu maszyny.

Wyjazd kamperem na Salt Wave FestiwalPojechałem kamperem na festiwal na Helu. To było coś innego

Mamuth pojawił się na platformie Camptoo, która zrzesza właścicieli kamperów z osobami chętnymi do wynajęcia. Niestety, tanio nie będzie – tygodniowy koszt wynajmu wynosi około 40 tys. zł. Cena za dobę wyświetlana w serwisie wynosi od 5,8 tys. zł, a minimalny okres wynajmu to 5 dni.

Za tę cenę można bez większych problemów wykupić luksusowe wakacje na Malediwach dla dwóch osób. Jednak z pewnością znajdą się osoby gotowe zapłacić tak horrendalne pieniądze za możliwość zatrzymania się, gdzie popadnie.

Więcej o: