Powrót do przeszłości, czyli Citroën Berlingo 2CV Fourgonnette

Citroen 2CV nadal nie daje o sobie zapomnieć. Za sprawą specjalistów ze studia Caselani powstał specjalny pojazd nawiązujący do charakterystycznej użytkowej wersji Fourgonnette.

Model 2CV jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych pojazdów w historii. Bardzo charakterystyczną jego wersją jest użytkowa odsłona o oznaczeniu Fourgonnette AU, którą zaprezentowano w 1951 roku.

Właśnie teraz, ponad 70 lat po premierze 2CV Fourgonnette, Citroen wraz z włoskim studiem Caselani  postanowili ją wskrzesić, wykorzystując do tego celu model Berlingo. Za projektem stoi David Obendorfer, który w 2017 pokusił się o zaprojektowanie specjalnej konwersji na bazie modelu Jumper nawiązującej do modelu H z okazji 70-lecia jego rynkowego debiutu.

Berlingo nawiązujące do 2CV AU zyskało charakterystyczny bodykit. Nie zabrakło więc okrągłych reflektorów, pionowego grilla w kształcie litery M, na którym umieszczono duże szewrony Citroëna, a także charakterystycznych przetłoczeń w nadwoziu. Jakżeby inaczej, całość wykończono w szaro-beżowym lakierze, stosowanym historycznie w użytkowych wersjach modeli Citroena. Poza względami wizualnymi Berlingo 2CV Fourgonnette nie różni się niczym od seryjnego Berlingo.

Zobacz wideo

Wariacja na bazie 2CV Fourgonnette AU na pewno spodoba się koneserom marki. Na ich nieszczęście, producent nie zdradza jeszcze szczegółów dotyczących ceny, chociaż można zgadywać, że nie będzie należeć ona do najniższych. Zgodnie z zapowiedziami zamówienia na Berlingo 2CV Fourgonnette będzie można składać od 1 października, a produkcja ruszy na początku przyszłego roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.