To koniec. Toyota kończy produkcję samochodów w Rosji

Toyota kończy produkcję samochodów w fabryce w Sankt Petersburgu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Po rozpoczęciu agresji Rosji na Ukrainę wiele firm zwinęło swoje interesy w państwie agresorze. Niektórzy zrobili to szybko, inni zwlekali, aby móc się przygotować. Toyota należała do tych drugich, ale właśnie ogłosiła oficjalnie, że kończy produkcję swoich samochodów w fabryce w Sankt Petersburgu.

Zobacz wideo Na rynku crossoverów dzieje się dużo, a jedną z nowości na nim jest Lexus UX. Sprawdzamy, jak jeździ

4 marca 2022 roku Toyota zawiesiła produkcję w zakładzie w Sankt Petersburgu. Od tego czasu firma uważnie monitorowała sytuację, by ocenić ewentualne możliwości przyszłego przywrócenia fabryki do działania.

W tym okresie została w pełni zachowana siła robocza zakładu, aby był gotowy do ponownego rozpoczęcia produkcji, jeśli pozwolą na to okoliczności. Jednak po sześciu miesiącach Toyota nie widzi możliwości, aby można było wznowić działalność produkcyjną w Rosji.

Działalność Toyoty w Moskwie zostanie zoptymalizowana i zrestrukturyzowana, w celu utrzymania wydajnej organizacji, która będzie realizować bieżące usługi dla obecnych klientów Toyoty i Lexusa w Rosji.

Toyota zaoferuje swoim dotychczasowym pracownikom pomoc w przekwalifikowaniu i znalezienia innego zatrudnienia oraz wsparcie finansowe wykraczające ponad wymogi prawne.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.