Trasa Katowice - Sosnowiec będzie zakorkowana. Drogowcy planują remont S86

Już w poniedziałek (26 września br.) rozpocznie się poważny remont na odcinku drogi ekspresowej S86 pomiędzy Katowicami a Sosnowcem. Kierowcy muszą się nastawić na poważne korki z powodu zwężenia drogi. Wiemy, do kiedy potrwają utrudnienia na tej drodze.

Przejazd drogą ekspresową S86 z Katowic do Sosnowca zajmuje niecałe dziesięć minut. Pod warunkiem, że ruch jest płynny i nie ma większych utrudnień. To bardzo ważne połączenie pomiędzy dużymi miastami na Śląsku.

Więcej informacji na temat inwestycji drogowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Dlatego informacja o planowanym remoncie przekazana przez GDDKiA wywołała duże dyskusje wśród internautów na temat korków i alternatywnych dróg. Tymczasem frezowanie nawierzchni rusza już w poniedziałek 26 września 2022 r. Drogowcy będą pracować w ciągu dnia i nocy. Nie przewidziano przerw nawet w godzinach szczytu.

Podczas pierwszego etapu prac zostaną zwężone dwa pasy ruchu (lewy i środkowy) na obu jezdniach. W związku z tym powstaną dwa pasy w każdym kierunku. Prace rozpoczną się na odcinku od Sosnowca w rejonie węzła przy Szpitalu Wojewódzkim im. Św. Barbary w stroną Katowic aż do sklepu IKEA.

Zobacz wideo

Później ruch zostanie przeniesiony na wyremontowane pasy jezdni, ale wtedy ruszy remont pasa prawego i awaryjnego. Kierowcy będą mieć do dyspozycji po dwa pasy w każdym z kierunków. Prace potrwają do 15 listopada br.

Autostrada A4Najlepsze miasta dla kierowców. Nie śmiejcie się z Sosnowca

Droga S86 będzie nadal przejezdna, ale drogowcy zaplanowali zwężenie i ograniczenie prędkości do 60 km/h. Oprócz tego będzie obowiązywać zakaz wyprzedzania przez samochody ciężarowe i autobusy.

GDDKiA poinformowała, że szerokość lewego pasa ruchu wyniesie 2,75 metra, a prawego 3 metry. Miejsca włączenia do drogi ekspresowej przez drogi dochodzące i łącznice będzie realizowane przy wykorzystaniu linii zatrzymania oraz znaków STOP.

Więcej o: