Rekordowy przebieg? Toyota ma swój klub dla takich aut

Klub Rekordowych Przebiegów to społeczność, która zrzesza użytkowników Toyot. Jest to nowa inicjatywa, która zyskuje na popularności.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Toyoty uznawane są za niezawodne pojazdy, które wytrzymają w różnych warunkach. O właścicielach pojazdów tej marki pomyślano przy tworzeniu Klubu Rekordowych Przebiegów. Inicjatywa została zapoczątkowana pięć tygodni temu, a jak się okazuje spotkała się z dużym zainteresowaniem.

Zobacz wideo Arkady Fiedler Toyotą Mirai przemierzył Europę. Siedem krajów i 11 etapów

Ponad 2500 właścicieli samochodów Toyoty (dokładniej 2521 właścicieli) potwierdziło swoim zgłoszeniem do klubu, że ich pojazdy są wyjątkowo trwałe i niezawodne. Rekordowy wynik uzyskał Avensis z rocznika 2004, który pokonał do tej pory 679.000 km. Hilux 7. generacji, którego historia jako jedna z pierwszych została zaprezentowana na stronie Klubu, przemierzył 486.109 km i w ciągu 12 lat odwiedził wraz ze swoim właścicielem niemal wszystkie kraje Europy.

Do Klubu Rekordowych Przebiegów mogą zgłaszać się posiadacze wszystkich modeli Toyoty. W zależności od przebiegu samochody kwalifikują się do jednego z czterech wyróżnień. Brązowy rekord jest przyznawany za pokonanie co najmniej 200.000 km, srebrny oznacza przekroczenie 300.000 km, a złoty – 400.000 km. Najwyższe wyróżnienie to rekord platynowy, przyznawany za przebieg powyżej 500.000 km. Każdy z Klubowiczów może zaprezentować historię swojego samochodu w Kronice najdalszych podróży i otrzymać Atrybuty Rekordzisty, czyli specjalne gadżety przypisane do poszczególnych kategorii w klasyfikacji rekordów.

Przebieg samochoduKtóre auta mają najczęściej kręcone liczniki? Mamy listę ryzykownych modeli

W pierwszym miesiącu funkcjonowania klubu dołączyły do niego 1283 osoby, a w ciągu kolejnego tygodnia ich liczba wzrosła do 2521 uczestników. Aż 110 zgłoszonych pojazdów ma na liczniku co najmniej pół miliona kilometrów i otrzymało platynowe wyróżnienie.

Auta te można rozpoznać po specjalnej ramce na tablicę rejestracyjną i naklejce na szybę. Złoto zdobyło 220 samochodów, srebro 781 aut, zaś brąz 1 410 pojazdów. Do Klubu cały czas mogą dołączać kolejne osoby, a jeśli ich samochody pokonają próg kolejnego rekordu, mogą wysłać ponowne zgłoszenie.

Aby dołączyć do klubu należy zgłosić się na jego stronie internetowej.

Więcej o: