Mechanicy wybrali ulubione marki samochodów. Zaskakujące wyniki rankingu

Zakup samochodu używanego to trudny proces. Wiele osób szuka bezpiecznych rozwiązań, żeby później nie zostawić majątku w warsztatach. Dlatego warto poznać opinię ekspertów - w tym przypadku polskich mechaników. Wiemy, które marki ich zdaniem naprawia się najłatwiej.

Branżowy serwis motofocus.pl przeprowadził ankietę wśród mechaników samochodowych z całego kraju. Zamiast rozbudowanego formularza z setkami punktów do uzupełnienia, tym razem zadano jedno, proste pytanie.

Samochody, której marki/grupy marek są twoim zdaniem najprostsze w obsłudze serwisowej? 

Oczywiście pod tym prostym pytaniem kryło się wiele różnych aspektów, takich jak dostęp do poszczególnych elementów pojazdu, jakość mocowań, dostęp do części zamiennych lub intuicyjne rozwiązania techniczne.

Więcej ciekawych newsów motoryzacyjnych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Na tej podstawie mechanicy mieli ocenić, z którymi markami pracuje się im najlepiej. Warto przy okazji zwrócić uwagę na jeden istotny fakt. Nie jest to ranking niezawodności samochodów tylko zestawienie pokazujące, które samochody są najłatwiejsze w naprawie.

Zobacz wideo

Okazało się, że samochody z koncernu Volkswagena są najłatwiejsze do naprawy. Chodzi o takie marki jak Audi, Skoda, Seat czy Volkswagen. Pojazdy tej grupy wskazało 37 proc. ankietowanych.

Na drugim miejscu pojawiła się Toyota z wynikiem 17,1 proc. głosów. Natomiast trzecie miejsce na podium należy do Fiata. Włoską markę wskazało 10,3 proc. ankietowanych. W pierwszej piątce pojawiły się jeszcze koncern Hyundai/Kia (8,2 proc. ankietowanych) oraz BMW/Mini (4,8 proc. ankietowanych).

Ranking ulubionych marek i koncernów przez mechaników:

  1. VAG (Volkswagen, Audi, Skoda, Seat) - 37 proc.
  2. Toyota - 17,1 proc.
  3. Fiat - 10,3 proc.
  4. Hyundai/Kia - 8,2 proc.
  5. BMW/MINI - 4,8 proc.
  6. Opel - 4,1 proc.
  7. Mercedes-Benz - 3,4 proc.
  8. Peugeot/Citroen - 2,7 proc.
  9. Ford - 2,4 proc.
  10. Honda i Suzuki - 2,1 proc.
Więcej o: