Jeep Wrangler Willys 4xe. Najlepiej sprzedająca się w USA hybryda plug-in w nowej wersji

Kto by się spodziewał, że najchętniej wybierana w Stanach hybryda plug-in nosi znaczek Jeepa. Jest nią model Wrangler 4xe. Właśnie debiutuje nowa wersja o oznaczeniu Willys 4xe, która będzie też stanowiła podstawową odmianę hybrydowego wariantu.

Nowa wersja najchętniej wybieranej hybrydy plug-in w Stanach Zjednoczonych trafi do rąk klientów jeszcze w tym roku. Będzie ona także podstawową odmianą, która ma jeszcze bardziej wzmocnić pozycję Jeepa na rynku aut hybrydowych.

Nowy Ford MustangNowy Ford Mustang. Ekolodzy nie będą mogli zasnąć z jego powodu. Dosłownie

Jeep Wrangler Willys 4xe. Nowa wersja, stara jednostka

To, co najważniejsze zostało po staremu. Pod maską nadal będzie pracować dwulitrowy, czterocylindrowy silnik współgrający z jednostką elektryczną. Łączna moc układu to 381 KM oraz 637 Nm momentu obrotowego, które przenoszone są na wszystkie koła za pomocą ośmiobiegowego automatu. Dzięki akumulatorowi o pojemności 17 kWh jazda na samym silniku elektrycznym możliwa jest na dystansie ok. 50 km.

Kierowca może skorzystać z trzech trybów jazdy - Hybrid, Electric i eSave. W przypadku pierwszego pojazd działa, jak sama nazwa wskazuje, jak zwyczajna hybryda. W trybie elektrycznym korzysta jedynie z jednostki na prąd (do momentu wyładowania akumulatora lub gwałtownego wciśnięcia pedału gazu). Z kolei tryb eSave wykorzystuje silnik spalinowy, oszczędzając energię elektryczną na czarną godzinę.

W kwestii wyposażenia nowy Willys 4xe został w standardzie "uzbrojony" w LED-owe reflektory, tylny mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu, specjalne relingi dachowe, wykończony w czerni grill oraz 17-calowe felgi z offroadowymi oponami w rozmiarze 255/75. O tym, z jakim pojazdem mamy do czynienia będzie informować duży napis WILLYS umieszczony na przedniej masce.

We wnętrzu zastosowano 9 głośnikowy system audio od Alpine, a także opcjonalny 8,4-calowy wyświetlacz systemu infotainment. Terenowy i nieco spartański charakter auta podkreślają gumowe "dywaniki" z wysokimi brzegami, które pomogą w zachowaniu czystości podczas przygód w terenie.

Zobacz wideo

Jeep Wrangler Willys 4xe - ceny

Klienci ze Stanów Zjednoczonych na pewno chętnie odwiedzą salony Jeepa. Wszystko za sprawą ceny. Nowego Wranger Willys 4xe można nabyć już za niecałe 54 tys. dolarów ( ok. 255 tys. złotych). Warto wspomnieć, że kupujący zza oceanu mogą skorzystać z rządowej ulgi podatkowej wynoszącej 7500 dolarów.

W przypadku Starego Kontynentu producent nie zdradził jeszcze cen. O wszystkim będziemy jednak na bieżąco informowali.

Więcej o: