Bugatti Centodieci jak model EB110 Supersport. W srebrnym najładniej [WIDEO]

Limitowany Bugatti Centodieci ma otrzymać specyfikację inspirowaną EB110. Najnowszym przykładem jest model w srebrnym kolorze.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Centodieci to limitowany model do 10 sztuk. Ten hipersamochód już i tak bardzo przypomina swojego poprzednika EB110, ale podobieństwa się na tym nie skończą dzięki nowej specyfikacji inspirującej się tamtym modelem.

Zobacz wideo Bugatti Chiron Pur Sport na oficjalnym filmie

Dzięki temu Centodieci przypomina EB110 z przyszłości. Widać to niemal na każdym kroku. Trzeba jednak pamiętać, że pod zmienionym wyglądem nadal jest Chiron.

Elementy, które zostały zapożyczone z kultowego modeli, to tylny spojler oraz okrągłe otwory na słupku B. Inne elementy, które stylistyczne to grill w kształcie podkowy, poziome wloty powietrza po bokach od niego, reflektory umieszczone blisko siebie, szklana osłona silnika i tylne światła.

Jeśli chodzi o osiągi, to już nie ma takich podobieństw. Widać trzydziestoletnią różnicę. EB110 Supersport wyposażono w silnik V12 o pojemności 3,5 litra z czterema turbosprężarkami. W sumie dysponował 612 KM mocy. To był imponujący wynik w 1992 r. Jednak żyjemy w XXI wieku. Centodieci ma silnik W16 o pojemności 8 litrów. Również ma poczwórne turbo. Ten model jednak dysponuje 1600 KM mocy.

 

Starszy model jest znacznie lżejszy w porównaniu do swojego potomka i ma 6-biegową manualną skrzynię biegów. Jednak nowszy model potrzebuje jedynie 2,4 s., aby rozpędzić się do 100 km/h i będzie jechał dalej aż rozpędzi się do 380 km/h.

Trzeba jednak docenić kunszt starego Bugatti. Potrzebowało ono 3,2 s., aby dobić do 100 km/h, a prędkość maksymalna wynosiła 355 km/h.

EB110 Supersport został wyprodukowany w ilości 30 sztuk. Czyli o 20 sztuk więcej niż Centodieci.

Dla nowego modelu Bugatti to już trzecia specyfikacja jaka została ujawniona. Pierwsza biała wersja znalazła się na pojeździe prezentacyjnym w sierpniu 2019 r. Druga byłą niebeska i znalazła się na modelu produkcyjnym w czerwcu 2022 r.

Bugatti zadeklarował się, że do końca roku dostarczy wszystkie 10 egzemplarzy. Może przez ten czas jeszcze nas zaskoczą jakąś nową specyfikacją.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.